В Асоціації рибалок б’ють на сполох: до 2050 року в українських водоймах може не лишитися риби

УКРАЇНА
02.08.2019, 12:50
В Асоціації рибалок б’ють на сполох: до 2050 року в українських водоймах може не лишитися риби

Браконьєрський вилов риби набрав загрозливих масштабів.

Державна екологічна інспекція спільно з Асоціацією рибалок України провели антибраконьєрський рейд в природно-заповідному фонді, ідеться у прес-релізі організації.

Верхів'я Київського водосховища діляться на дві частини прямо по фарватеру. У Київській області дозволений промисловий вилов риби, а ліва частина верховій знаходиться в Чернігівській області, де в 2002 році створено Регіональний ландшафтний парк «Межрічинський», в якому господарська діяльність рибалок можлива тільки після отримання необхідного дозволу в обласної чи районної раді.

Але з часів створення Парку жоден суб'єкт підприємницької діяльності не звернувся за отриманням такого дозволу. У той же час промисловий вилов риби в заповідному фонді процвітає, повідомляють у Асоціації.

Причин таких грубих порушень чинного законодавства декілька. Корупція в рибному відомстві змушує рибалок йти на порушення, щоб компенсувати ті суми поборів, що вони змушені платити рибоохороні. Друга причина – це повне незнання існуючого законодавства. З рибалками не проводиться ніякої роз'яснювальної роботи. Тому вони і діють за принципом «Я тут живу – я тут ловлю ...».

В Асоціації рибалок б’ють на сполох: до 2050 року в українських водоймах може не лишитися риби_1

М'яке покарання і мізерні штрафи за браконьєрство явно не сприяють зменшенню його фактів, кажуть в Асоціації рибалок України. Вітчизняні водойми знаходяться сьогодні через багаторічну нераціональну господарську діяльність та незадовільну охорону.

Чисельність риб'ячих зграй скоротилася багаторазово. Тому за знищення водних природних ресурсів необхідно застосовувати однозначну кримінальну відповідальність, переконують в Асоціації.

Сьогодні всі водойми країни уздовж і поперек перетягнуті сітками. Вчені стверджують, що якщо і далі продовжиться таке споживацьке ставлення, то до 2050 року в річках України риби не залишиться.

Під час рейду затримали дві промислові бригади, які виловлювали рибу без відповідних дозвільних документів в заповідній акваторії. Одній бригаді, з причини того, що вона не встигла виловити рибу, нанести суттєвої шкоди, виписали тільки штраф в 340 гривень за перебування на заповідній території із забороненими знаряддями лову. Збиток, завданий другою риболовецькою бригадою, склав 38 964 грн. Документи будуть передані в суд для подальшого вирішення про відкриття кримінальної справи за даним фактом.

В Асоціації рибалок б’ють на сполох: до 2050 року в українських водоймах може не лишитися риби_3

Інспекторів вразив кілометраж сіток, що виставляли рибалки. Один рибальський човен поставив 42 мережі, кожна з яких має 75 метрів. Загальна довжина склала 3 км 150 метрів.

Сьогодні промисловий вилов риби у внутрішніх водоймах потрібен тільки контролюючим державним структурам, які «присмокталися» до вітчизняного рибного ресурсу. Корупція яка набула нечуваних розмірів знищує рибні ресурси країни і вітчизняну рибну галузь в цілому, йдеться у прес-релізі.