В цей день, 5 грудня 1994 року, Україна здійснила трагічну помилку — відмовилася від ядерної зброї

Опінії
05.12.2021, 12:34
В цей день, 5 грудня 1994 року, Україна здійснила трагічну помилку — відмовилася від ядерної зброї
Фото: Вікіпедія

Росія, США і Велика Британія на папері надали українцям “гарантії безпеки”.

Журналіст

В цей день, 5 грудня, 1994 року — в обмін на відмову України від ядерної зброї підписано Будапештський меморандум про надання Україні "гарантій" безпеки з боку ядерних держав США, Великої Британії та Росії.

Україну в такий хитрий спосіб роззброїли — на словах пообіцявши захист, прикрившись меморандумом (де-факто декларацією намірів).

Так Україна здійснила одну з найбільших помилок у своїй новітній історії — відмовилася від ядерної зброї, яка забезпечувала їй найкращі, грубо говорячи, "залізобетонні" гарантії безпеки.

Президент Кучма поставив підпис, яким залишив Україну сам на сам з відвічним ворогом — Росією — роззброєною.

Зауважу, що попередник Леоніда Даниловича — Леонід Макарович — провів всю підготовчу роботу щодо відмови від ядерної зброї.

Мало хто знає, але українські вчені ще в 1991 році пропонували Кравчуку у стислі терміни, абсолютно безплатно, розробити власну ядерну валізку, необхідну для управління стратегічними ракетами.

Кравчук — категорично відмовився. Ба більше в 1993 році подав у відставку перший міністр оборони Костянтин Морозов (його фактично змусили це зробити-РЕД), який категорично виступав проти відмови України від ядерної зброї.

У 2014 році Росія, скористалася зручним моментом, і першою з країн-підписантів наплювала на свої ж “гарантії” — окупувавши Крим та частину Донбасу.

Далі, вглиб території України, орки не змогли просунутися лише тому, що на заваді став український народ.

Мільйони українців стали на захист власної землі, що стало для ворога великою несподіванкою. 

Отже, танки Путіна зупиняли не США і Британія, що лише на папері "гарантували безпеку", а таки самі українці, які робили це мало не голими руками.

Українцям слід пам'ятати, що розраховувати можна лише на власні сили.

Колишні ІТішники сантехніки, підприємці та шкільні вчителі неодноразово розбивали в бою “хвальонну” російську армію в тому числі і їх спецназ, як це, наприклад, сталося в районі Донецького летовища.

Українцям сьогодні корисно пам'ятати про Будапештський меморандум та обіцянки "надання Україні "гарантій" безпеки з боку ядерних держав".

Пам'ятати, щоб розуміти: й надалі можна розраховувати переважно лише на власні сили.
 

Читайте також:
Політика
Азійська війсь зла кидає нові виклики людству. Прогнилі із середини корумповані демократії заслабкі для відсічі колективному агресору.
01.11.2024, 19:23
Світ
Північноатлантичний альянс не готовий до відбиття російської агресії. Західним союзникам бракує згуртованості та єдиного погляду на Кремль.
13.09.2024, 14:58
Опінії
Російсько-українська війна — війна перехідної доби. На цьому наголошено у стінах Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень.
30.07.2024, 13:45
Світ
Рішучих кроків із протидії потугам Пекіна та Москви за Північним полярним колом Вашинґтон не вживатиме; а чому? — Бо боїться!
26.07.2024, 08:28
Опінії
Однією із больових точок ресурсної федерації московії є наявність понад 100 корінних поневолених народів. У разі їхнього бунту режим упаде.
23.07.2024, 20:33
Війна
Свою ціль ворог проголосив давно: цілковита ліквідація української ідентичності. Так у Москві бачать власну перемогу над нами, а що ж ми?
23.05.2024, 07:11