В цей день, 5 грудня 1994 року, Україна здійснила трагічну помилку — відмовилася від ядерної зброї

Опінії
05.12.2021, 12:34
В цей день, 5 грудня 1994 року, Україна здійснила трагічну помилку — відмовилася від ядерної зброї
Фото: Вікіпедія

Росія, США і Велика Британія на папері надали українцям “гарантії безпеки”.

Журналіст

В цей день, 5 грудня, 1994 року — в обмін на відмову України від ядерної зброї підписано Будапештський меморандум про надання Україні "гарантій" безпеки з боку ядерних держав США, Великої Британії та Росії.

Україну в такий хитрий спосіб роззброїли — на словах пообіцявши захист, прикрившись меморандумом (де-факто декларацією намірів).

Так Україна здійснила одну з найбільших помилок у своїй новітній історії — відмовилася від ядерної зброї, яка забезпечувала їй найкращі, грубо говорячи, "залізобетонні" гарантії безпеки.

Президент Кучма поставив підпис, яким залишив Україну сам на сам з відвічним ворогом — Росією — роззброєною.

Зауважу, що попередник Леоніда Даниловича — Леонід Макарович — провів всю підготовчу роботу щодо відмови від ядерної зброї.

Мало хто знає, але українські вчені ще в 1991 році пропонували Кравчуку у стислі терміни, абсолютно безплатно, розробити власну ядерну валізку, необхідну для управління стратегічними ракетами.

Кравчук — категорично відмовився. Ба більше в 1993 році подав у відставку перший міністр оборони Костянтин Морозов (його фактично змусили це зробити-РЕД), який категорично виступав проти відмови України від ядерної зброї.

У 2014 році Росія, скористалася зручним моментом, і першою з країн-підписантів наплювала на свої ж “гарантії” — окупувавши Крим та частину Донбасу.

Далі, вглиб території України, орки не змогли просунутися лише тому, що на заваді став український народ.

Мільйони українців стали на захист власної землі, що стало для ворога великою несподіванкою. 

Отже, танки Путіна зупиняли не США і Британія, що лише на папері "гарантували безпеку", а таки самі українці, які робили це мало не голими руками.

Українцям слід пам'ятати, що розраховувати можна лише на власні сили.

Колишні ІТішники сантехніки, підприємці та шкільні вчителі неодноразово розбивали в бою “хвальонну” російську армію в тому числі і їх спецназ, як це, наприклад, сталося в районі Донецького летовища.

Українцям сьогодні корисно пам'ятати про Будапештський меморандум та обіцянки "надання Україні "гарантій" безпеки з боку ядерних держав".

Пам'ятати, щоб розуміти: й надалі можна розраховувати переважно лише на власні сили.
 

Читайте також:
Війна
Ходжес: «Ми не можемо дозволяти росії безкарно стріляти зі схованки».
11 січня, 18:13
Опінії
У Кремлі до останнього вірять, що в якусь мить геополітична, економічна, соціальна чи якась інша ситуація у світі зміниться на користь РФ.
10.12.2022, 07:09
Політика
Викладаємо поетапний план із 10 пунктів щодо переоблаштування російської федерації як головного чинника глобальної нестабільності.
17.06.2022, 18:10
Світ
Анкара і Баку ведуть плідні перемовини щодо створення єдиного тюркського війська; до них може долучитися й Ісламабад.
28.07.2021, 14:00
Світ
У відповідь жителі країни закликають один одного економити.
15.12.2020, 20:13