В Раді зареєстрували черговий законопроєкт проти директора НАБУ

ПОЛІТИКА
23.03.2020, 12:38
В Раді зареєстрували черговий законопроєкт проти директора НАБУ

Законопроєкт дозволить звільнити Артема Ситника.

На сайті Верховної Ради України з’явився текст законопроєкту №3133-13 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання та протидії корупції в окремих правоохоронних та інших державних органах».

Автором законопроекту є народний депутат від фракції «Голос» Олег Макаров.

Автор пояснює необхідність його схвалення тим, що в умовах бездумного прийняття законів «пакетами» виникають неузгодженості і суперечності в законодавстві, які необхідно усунути. 

Що пропонує депутат

Внести зміни до понятійного апарату Законів «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб», «Про прокуратуру», «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про Державне бюро розслідувань» у відповідності до вимог сьогодення та положенням Закону України «Про запобігання корупції», ввівши при цьому поняття «правопорушення, пов’язане з корупцією», як це прописано у Законі України «Про запобігання корупції».

Проєктом також пропонується доповнити частину четверту статті 6 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» змінами, згідно з якими директора НАБУ може бути звільнено у разі набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі п’ятисот і більше неоподаткованих мінімумів доходів громадян за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією. Тобто, прийняття закону дозволить звільнити нинішнього директора НАБУ, який був визнаний судом винним у корупційному правопорушенні.

Нагадаємо, це вже не вперше в парламенті реєструються законопроєкти і постанови, направлені проти Ситника.

В корупційний скандал голова НАБУ втрапив через дорогий відпочинок в санаторії на Рівненщині, де він відновлював сили 5 разів протягом 3 років за кошти третіх осіб і не задекларував це.

Деякі експерти вважають, що справи проти Ситника – це результат війни між правоохоронними органами, а також наголошують на тому факті, що головний патрон голови НАБУ – посол США в Україні Марі Йованович, покинула свою посаду.

У пресі також фігурує інформація, що Ситник активно допомагав Демократичній партії, чим викликав гнів президента США Дональда Трампа, який є республіканцем.

Деякі депутати звинувачують Ситника у зв’язках з Джорджем Соросом та покритті корупціонерів в Україні. Прихильники ж директора НАБУ вважають ці всі дії актом політичних переслідувань.

Автор : Микола Шевчук
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Підігрування адміністрації 47-го президента США забаганкам кремлівського бункерного діда відриває «скриньку Пандори». Закрити її буде важко.
24 квітня, 06:10
Політика
Тепер за роз'їжджання на позашляховиках у межах вітчизняних екосистемах каратиметься штрафом. Водії мають врахувати зміни у законодавстві.
13 січня, 06:07
Економіка
Верховна Рада IX скликання підтримала пропозицію щодо заборони трансжирів у харчових продуктах. Здоров'я нації повернулася у порядок денний.
09.09.2024, 14:52
Опінії
Навіть найдовша дорога починається зі справді доленосного кроку! Дарма, що для московських чортів у рясах цей крок не буде останнім.
23.08.2024, 20:31
Кримінал
Відповідний законопроєкт розроблено для доповнення Кримінального кодексу України статтею 374-1. Певно, слуг Феміди очікують кадрові чистки.
26.10.2023, 17:37
Політика
«Слуги народу», уламки забороненої ОПЗЖ, «Голос» і «Довіра» синхронно виступили проти української нації. Обранцям ближче власна кишеня.
17.10.2023, 17:42