ВАКС заочно арештував депутата Київради Трубіцина

КРИМІНАЛ
12.06.2023, 11:35
ВАКС заочно арештував депутата Київради Трубіцина

Також суд стягнув у дохід державного бюджету 9,88 млн грн застави

Вищий антикорсуд стягнув у бюджет 9,88 млн грн застави, яку у 2022 році вносили за обраного від "Слуг неукраїнського народу" депутата Київради Владислава Трубіцина.

Заставу за Трубіцина тоді вніс харківський банкір Яків Кузнєцов.

Також колегія суддів ВАКС у складі Ігоря Строгиого, Олени Танасевич та Катерини Сікори задовольнили клопотання прокура САП та обрали для Трубіцина заочне тримання під вартою.

Безоплатний адвокат, якого призначили Трубіцину, виступала проти задоволення клопотання.

Зокрема, вона говорила про те, що ризик переховування Трубіцина поки не доведений, тому що ніхто не розуміє, поважні чи не поважні причини були у Трубіцина залишатися закордоном.

Нагадаємо, що у травні Трубіцин покинув територію України, скориставшись допомогою ГУР та ССО.

Згодом суд оголосив Трубіцина у міжнародний розшук.

Депутат вже чотири рази поспіль не з'явився на судові засідання у ВАКС, хоча попереджався про них належним чином.

9 лютого 2022 року детективи Національного антикорупційного бюро викрили депутата Київради Трубіцина на його спільників на отриманні на 1,26 млн грн неправомірної вигоди.

За даними НАБУ, Трубіцин у змові з групою осіб, серед яких були керівники столичних комунальних підприємств, отримували хабарі забезпечення перемоги в електронних торгах на право розміщення точок сезонної пересувної торгівлі заздалегідь визначених компаній, а також подальшого безперешкодного використання точок.

У справі обвинувачують депутата Київради від "Слуги Народу" Владислава Трубіцина, ексдиректора КП «Міський магазин» Амана Моламова, його заступника Олексія Непряхіна, заступника директора КП «Київська спадщина» Дмитра Ковальчука, а також двох помічників Трубіцина Іллю Ліфа і Артема Білинського. Стосовно Непряхіна матеріали виділили в окреме провадження у зв'язку з його мобілізацією.

За версією слідства, депутат Київради у змові з наближеними особами та посадовцями комунальних підприємств організували корупційну схему, в рамках якої одержували від підприємців неправомірну вигоду за розміщення МАФів. Попри те, що право на розміщення таких точок надавалося за результатами відкритих торгів, їх потенційних учасників інформували, що перемогу можуть отримати лише наперед визначені компанії, за винагороду.

Організатором відповідних торгів було КП «Міський магазин», на яке депутат мав вплив, оскільки очолював комісію Київради, що опікувалася питаннями благоустрою столиці. Як голова комісії, депутат мав владні повноваження ініціювати рішення про знесення торгових точок, так і усунення перешкод у їхній роботі.

Слідство документувало злочинну діяльність учасників схеми майже рік. Детективи НАБУ зафіксували перемовини щодо семи локацій у різних районах столиці (Дарницькому, Дніпровському, Шевченківському тощо) та передачу 1,39 млн грн неправомірної вигоди двома траншами. Під час одержання другої частини – 1,26 млн грн учасників схеми викрили «на гарячому».

Справу надіслали в суд у жовтні 2022 року. Підготовче провадження тривало майже пів року, і от на початку квітня її призначили до розгляду по суті.

Трубіцин призупинив членство у партії "Слуга народу", але лишився депутатом Київради. До нього не застосували імперативний мандат. В матеріалах слідства по Трубіцину фігурує заступник голови ОП Олег Тататров, якому він начебто щотижня звітував про "касу". Також Трубіцина називають наближеним до Андрія Єрмака.

Крім того, уже перебуваючи під слідством Трубіцин став фігурантом корупційного скандалу щодо можливого розкрадання грошей зібраних для допомоги ЗСУ.

Трубіцин провів 4 аукціони, на яких зібрав більше 14 млн грн, але ці гроші ЗСУ так і не отримали.

Трубіцин так і не відзвітувався, куди витратив зібрані кошти. Водночас точно відомо, що на рахунки благодійних організацій від імені яких проводилися аукціони, ці гроші так і не потрапили.

За словами журналіста Ярослава Бондаренка, окрім того, що гроші від продажу лотів так і не пішли на допомогу ЗСУ, сама схема проведення аукціонів була шахрайською.

"На аукціоні виставлявся антикваріат низької якості, який нікому не потрібний і роками не продається. При цьому, ті хто його передавав отримували частково грошову компенсацію за рахунок грошей отриманих з цього ж аукціону. Підтвердження справжності антикваріату і того що товар раніше не було вкрадено, ясна річ, теж ніхто не вимагав. Бо Трубіцин завжди наголошував що всі зібрані кошти йдуть на ЗСУ. Хто покупець? Шахрайська схема відбувалась навколо покупців з фінансовими можливостями", – розповідає Бондаренко.

Бондаренко також зазначає, що третина гостей на кожному аукціоні були підставні люди, які брали участь у торгах для підвищення вартості лотів.

Як зазначає Бондаренко, Трубіцин тісно пов’язаний з заступником Єрмака Олегом Татаровим.

За інформацією журналіста Ростислава Шапошникова, Благодійним Фондом "Рідна Оболонь", через який депутат "Слуги Народу" хабарник Трубіцин виїхав з України - фактично належить депутату ВР Слуги Народу Мар'яні Безуглій - людині голови ОП Андрія Єрмака.

Безугла працює з Кирилом Фесиком - засновником БО "Рідна Оболонь", який 25 травня 2023 був видалений з засновників БО, щоб замаскувати сліди.

Схема така: Фонд звернувся до голови ССО В.Хоренко, а Хоренко звернувся до голови ГУР Буданова, який підписав Указівку Держприкордонслужбі випустити Трубіцина з України як "волонтера" БО "Рідна Оболонь". Так він і виїхав.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
У березні 2022 року, посадовець придбав п'ять апартаментів у курортних містах Сакартвело — Батумі та Бакуріані.
12 грудня, 11:49
Політика
Експерт сумнівається, що голова АРМА Олена Дума не знала про дії своїх підлеглих.
12 грудня, 10:11
Кримінал
Суд конфіскував Mercedes, вартістю майже 5,7 мільйона гривень, яким користувався посадовець міграційної служби.
11 грудня, 18:33
Кримінал
Рахунок Олександр Крупа використовував для отримання зарплати. Приблизно 900 тис. грн з 2022 по 2024 роки.
11 грудня, 17:17
Кримінал
Поліція проводить слідчі дії у справі про зловживання посадових осіб із міжнародними пасажирськими перевезеннями.
11 грудня, 10:07