Вбиральні полтавських шкіл обладнають окремими кабінками з дверима

ПОЛТАВА
26.03.2021, 15:05
Вбиральні полтавських шкіл обладнають окремими кабінками з дверима

1 млн 488 тис грн – сума, яку цього року витратять з бюджету на 126 кабінок  та 57 дверей шкільних вбиралень.

Роботи проведуть у 43 школах Полтавської громади.

У більшості шкіл зараз туалети не обладнані окремими кабінками або дверима між перегородками.

– Наші школярі стримують себе до останнього від походу до такого «відкритого» туалету, щоб потім не стати жертвою жартів та булінгу. Це наносить не тільки психологічні травми, а і призводить до фізичних захворювань, – розповіла «Останньому Бастіону» депутатка Полтавської міської ради Маріанна Соліман.

Соліман кілька місяців досліджувала проблему шкільних вбиралень.

–  Ми з колегами планували поїхати по всім шкільним закладам, щоб на власні очі переглянути ці всі вбиральні, щоб знати, в якому стані вони знаходяться. Через карантинні обмеження, окрім вчителів і дітей, стороннім особам заборонено вхід до шкіл. Тому батьки учнів на наше прохання надсилали нам фотографії вбиралень шкіл Полтави, – каже Маріанна. – Я прорахувала, що в 43 школах потрібно встановити 126 кабінок і 57 дверей до існуючих уже перегородок. 

Цього року в Полтаві капітально відремонтують санвузли 6 шкіл: №№ 2, 20, 28, 31, 32, 33. На це витратять 9 млн 300 тис грн. 1 мільйон 488 тис – це додаткова сума, яку виділили на облаштування туалетів у решті шкіл громади.

– Справа в тому, що встановлення кабінок – це поточний ремонт і не потрібно виділяти кошти на проєкти й чекати. Наприклад, там, де капітальний ремонт – цим закладам пощастило, буде мінятися все – сантехніка, труби, кахлі та інше, – продовжує Маріанна Соліман. – Ми можемо капітально відремонтувати 6 закладів за цей рік – це теж дуже добре. Але в громаді 49 шкіл і якщо на рік ремонтувати по 6 закладів, то чекати доведеться довго. Я розумію, що в тих закладах, де нема перегородок і дверцят, потрібно робити і капітальний ремонт. Але чекати ще кілька років, щоб твоя дитина весь цей час ходила в необлаштовану вбиральню – занадто довго. А кабінки і дверцята, які встановлять цього року  – це модулі, які швидко збираються. Тому, коли буде створюватися проєкт капітального ремонту шкіл, де поставили нові кабінки, цієї статті там не буде.

Маріанна Соліман (праворуч) на сесії Полтавської міської ради, 19 березня
Маріанна Соліман (праворуч) на сесії Полтавської міської ради, 19 березня

Нагадаємо, з 1 квітня школи перейдуть на ведення власної бухгалтерії. Адміністрація кожного закладу буде вирішувати разом із батьківським комітетом, на що витратити кошти.

9 млн 300 тис грн, які 19 березня виділили на капітальні ремонти 6 шкіл, розподілені таким чином:

2 млн 80 тис грн. – на капремонт санвузлів школи №2.

1 млн грн – на капремонт підсобних приміщень їдальні та санвузлів школі №20.

1 млн 400 тис. грн. – капремонт санвузлів у будівлі школи №28.

2 млн 220 тис грн – на капремонт санвузлів Полтавської гімназії №31.

1 млн 350 тис грн. – капремонт санвузлів гімназії №32.

1 млн 300 тис грн. – на капремонт санвузлів у гімназії №33.

«Останній Бастіон» буде активно цікавитися тим, як витрачаються кошти платників податків і як швидко проводяться ремонти в школах Полтавської громади. 

Читайте також:
Полтава
Шестиразова чемпіонка України, дворазова чемпіонка Європи та чемпіонка світу з боксу Анжела Торська сьогодні відзначає 46-річчя.
30 березня, 12:45
Позиція
Слуги урода, які очолили представництво Голоборотька у Полтавській міській раді, зробили ремонт.
27 лютого, 09:10
Полтава
Чарівна Полтава зачаровує шедеврами архітектури мамаїв, ямщиків, денщиків, та інших арахамій.
24 січня, 11:57
Позиція
Попри заборону Міністерства культури, Сергій Морозов завершив незаконне будівництво та хоче ввести будівлю в експлуатацію.
02 січня, 09:55
Полтава
Полтавці закликають чиновників міськради виходити з кабінетів та чистити сніг.
16.12.2023, 11:55