Вчені випустили на волю живу генетичну зброю проти шкідників СГ рослин

02.05.2023, 10:11
Вчені випустили на волю живу генетичну зброю проти шкідників СГ рослин

Вчені також хочуть використати цей метод для скорочення чи знищення популяції малярійних комарів

Вчені Корнеллського університету в Нью-Йорку (США) випробували в польових умовах генетично модифіковану капустяну міль Plutella xylostella, яка замислювалася як зброя проти шкідників сільськогосподарських рослин.

Такі ГМ-молі, та й сам підхід, були ретельно випробувані в університеті Корнелл командою Тоні Шелтона (Tony Shelton).

У 2017 році Служба з контролю за здоров'ям тварин та рослин (APH) при Міністерстві сільського господарства США офіційно оголосила про початок обмежених польових випробувань ГМ-комах у контрольованих умовах. Для цього було використано 10-акровий майданчик Сільськогосподарської експериментальної станції у штаті Нью-Йорк. Вченим дозволено випустити до 10 тис. метеликів одноразово, але не більше 30 тис. на тиждень.

Капуста пошкоджена Plutella xylostella
Капуста пошкоджена Plutella xylostella

Наразі дослідники випустили на волю живих самців молі, які, спарюючись із самками, передають потомству ген, що перешкоджає виживанню жіночих особин гусениць.

Періодичний випуск генетично модифікованих комах впливає розмноження шкідників у диких умовах. Ген закріплюється у популяції та через кілька поколінь призводить до повного зникнення молі.

Попередні дослідження, проведені в теплицях, показали, що випуск лінії комах, що самообмежується, ефективно пригнічують популяцію шкідників і запобігають розвитку стійкості до інсектициду.

Така технологія називається генним драйвом (gene drive) і дозволяє швидко поширити змінений людиною ген серед тварин чи рослин.

Вчені також хочуть використати цей метод для скорочення чи знищення популяції малярійних комарів шляхом зменшення їхньої плодючості.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Історія
Це відкриття стало можливим завдяки дослідженням генетичної інформації, зібраної в селі Михайлівка на Херсонщині.
10 березня, 10:07
Історія
Піраміда могла слугувати своєрідним резонатором для уловлювання електромагнітних хвиль.
22 лютого, 12:33
Життя
Наша планета далеко не мертвий шмат каменю у порожнечі. Всередині Землі є рідке ядро ​​і в'язка мантія, а ось центр вважається затверділим.
11 лютого, 20:39
Життя
Незвичайний зразок крові медики взяли у вагітної жінки у 1972 році.
04 січня, 12:18
Життя
Учені виявили новий спосіб відстежувати космічне сміття, використовуючи дані сейсмічних станцій.
04 січня, 11:41
Книги
Багатші країни поринають у безграмотність прямо зараз. І не тільки через масові міграційні рухи на планеті, але й стагнацію рівня IQ.
12.12.2024, 21:42