Вчені виявили принципово новий тип розмноження

03.12.2021, 12:38
Вчені виявили принципово новий тип розмноження
Фото: google

Кінематична реплікація ніколи раніше не спостерігалася серед живих істот

Відкриття стосується ксеноботів, або так званих «живих роботів», які складаються із штучно поєднаних між собою клітин справжнього організму. У цьому конкретному випадку істот було створено із стовбурових клітин певного виду африканських жаб. З перших днів експерименту вчених чекали суцільні відкриття.

Ксеноботи змогли самостійно рухатися, регенерувати, навіть продемонстрували примітивну групову поведінку. Але, як з'ясувалося пізніше, цим їх можливості не обмежуються. Науковці виявили, що їх творіння розмножуються. Причому використовувана ними форма для самовідтворення абсолютно нова для живого світу. Раніше вчені спостерігали її виключно на молекулярному рівні.

Кінематична реплікація — це вид розмноження, коли усі молекули організму використовують відповідні блоки, з яких створюють собі подібні молекули, без використання спадкової інформації ДНК.

Дослідники виявили зовсім новий спосіб розмноження, чим приголомшили світову науку.

Фактично, значення цього відкриття виходить далеко за межі біологічної науки. Ксеноботи демонструють ознаки так званого наноасемблеру, що є наріжним комнем нанотехнологій та на появу якого з нетерпінням очікують футурологи.

Асемблер — це пристрій нанорозмірів, який здатен збирати будь-які конструкції з окремих атомів або молекул.

Якщо вдасться запрограмувати ксеноботів на створення більш складних об’єктів, це призведе до більш стрімкого прогресу людства, навіть ніж попередня науково-технічна революція.

Читайте також:
Життя
Собака, який став справжнім живим талісманом, продовжує нести щоденну варту і виявляти вибухові пристрої у Чернігові.
19 березня, 21:33
Життя
Повчальна історія про кошики для покупок у крамниці від добродушного мешканця країни Сонця, що сходить, журналіста Тецуя Като.
12 березня, 17:16
Життя
В одній пляшці шампанського аж 10 мільйонів бульбашок.
30 січня, 15:07
Життя
Щорічно 11 січня в Японії відзначають День собак на честь знаменитого на весь світ пса Хатіко, увічненого у літературі та кіно.
12 січня, 10:35
Книги
Безпрецедентний прояв гуманізму від каральної інстанції...
20.11.2021, 18:53
Життя
Світло-жовтий розчин твердих смоляних кислот у суміші терпенів, відомий у народі як живиця, – є недооціненим лікувальним засобом.
18.11.2021, 13:22