Венедіктову у Женеві росіяни знайомлять із планом української капітуляції

ПОЛІТИКА
02.03.2023, 20:44
Венедіктову у Женеві росіяни знайомлять із планом української капітуляції
Фото: Телеграф

Не дарма голова держави Андрій Єрмак відрядив послом до Швейцарії колишнього генерального прокурора, що гидує патріотизмом.

Такі відомості оприлюднила інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на розслідування журналістів провідного мовника альпійської держави "RadioTeleSuisse".

Як з'ясувалося, у женевській штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй уже кілька днів тривають неквапливі посиденьки українських і російських дипломатів, за посередництва європейських і американських колег.

Статус перемовин майже таємний, хоча у нього безпосередньо посвячені посли обох ворогуючих сторін – Ірина Венедіктова і Сєргєй Гармонін, – які напряму один з одним не спілкуються.

«Ми можемо говорити про наведення мостів, або ж паралельну дипломатію, яку забезпечує наш Женевський центр політичної безпеки та ще пара міжнародних майданчиків, включно з керівництвом європейської штаб-квартири ООН. Тут у Швейцарії представники Києва і Москви шукають формулу миру.

Попри те, що напозір рівень ще невисокий, але сторони намагаються знайти бодай якийсь компроміс у розкішному готелі "President Wilson Geneva". Мета проста: підтримувати певну форму непрямого діалогу між сторонами, які ведуть запеклий конфлікт. Для цієї ініціативи, ми вже тричі зустрічалися віч-на-віч, і ще віртуально», – пояснює представник Женевського центру політичної безпеки Томас Ґремінґер.

Фахівець із "залаштункової дипломатії" додав, що сьогодні важливо подолати слабкі сторони офіціозу недержавними партнерами із Заходу, котрі бажають завершити війну в Україні миром.

«Багато домовленостей, досягнутих під час Холодної війни, наприклад, чудове рішення для Фінляндії, розробки концепцій "розрядки" або контролю над озброєннями, – вся ця дипломатія здійснювалася сами́ми високопосадовцями сторін конфлікту. Одначе сьогодні з різних причин вказаний вид дипломатії вже неможливий, тому підготовча робота для таких рішень повинна проводитися кулуарно, а потім представлятися сторонам і можливим офіційним посередникам, якщо такі є», – пояснює виконавчий директор Центру гуманітарного діалогу Девід Герланд.

Знаково, що ані пан Ґремінґер, ані його колега Герланд свідомо не називають жодних імен, ба навіть функцій російських і українських учаснкиів перемовин у Женеві.

«Скажу одне, це – високопоставлені експерти, які мають доступ до президентських адміністрацій з обох сторін», – зазначив представник Женевського центру політичної безпеки.

Згідно з журналістським розслідуванням "RadioTeleSuisse", неназвані "експерти" часто є колишніми чиновниками (тобто, державними службовцями, як от прокурор – прим. ред.), політиками чи військовиками.

Як і годиться у подібних ситуаціях – весь зміст дискусій зберігають у таємниці; але швейцарські колеги з'ясували, що попервах росіяни рішуче вимагали капітуляції, та після втручання посланців від адміністрації президента Джозефа Байдена мусили вимолювати мир на будь-яких умовах і без жодних вимог.

«Цей неформальний діалог триває майже рік кулуарно. Він корисний для розмови та сумнівів щодо офіційних наративів. Він також дає змогу перевірити, чи є можливості вжити заходів довіри, перевірити ідеї, які можна було б використати в переговорах, не більше», – прокоментував Томас Ґремінґер.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що "Слуги неукраїнського народу" домовилися з колаборантами із лав забороненої прокремлівської "Опозиційної платформи – За життя".

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Де галас? Де обуренні натовпи патріотів зі свинками на Банковій?
16:56
Опінії
Хто і як реалізує в Україні, яка 10 років воює проти росії, нацибільшовицьку освітню доктрину імені Гітлера-Сталіна-Пол Пота? Розбираємося!
13:46
Новини
Навіщо Зеленський ображає Трампа?
10 грудня, 16:13
Опінії
У якій ще країні августійша особа буде розважати підданих безкоштовною клоунадою?
06 грудня, 10:25
Опінії
Зе-влада продовжує донищувати все, що було створено до неї. Цього тижня стало відомо, що видавництво «Наукова думка» ліквідовують.
04 грудня, 19:22
Опінії
Свобода слова в Україні після 24.II.2022 існує виключно на папері чи в уяві. Насправді ж узурпована блазнями держава мавпує путінізм.
01 грудня, 16:29