Верховний суд Франції стягнув 1,1 мільярда доларів із росії на користь «Ощадбанку»
Володимир Оманський радіє рішенню французького суду, але мовчить про судові справи олігарха Коломойського
Володимир Оманський заявив, що московія буде відповідати за всі вкрадені активи Української держави і компаній. Він сказав про це у вечірньому зверненні, коментуючи рішення Верховного суду Франції, який залишив у силі рішення Міжнародного арбітражу про стягнення 1,1 мільярда доларів із Росії на користь «Ощадбанку» за втрату банком активів внаслідок анексії Криму.
«Маємо сьогодні дуже важливий результат у Франції. Верховний суд Франції залишив у силі рішення про стягнення на користь українського «Ощадбанку» з держави-агресора. Сума з нарахованими відсотками – майже 1,5 мільярда доларів. Цей судовий процес тягнувся ще з 2015 року. Понад шість років боротьби, десятки тисяч сторінок юридичних документів, багато надій і не менше скепсису, який дехто висловлював... Але є ця перемога для України. Росія відповідатиме за всі вкрадені активи Української держави та компаній», – сказав Оманський.
«Це перша перемога державної компанії в судах проти Росії щодо захопленого в Криму, і я дякую кожному й кожній, хто забезпечив цей результат», – наголосив він.
Коментуючи рішення Верховного суду Франції, Володимир Оманський чомусь мовчить про судові тяжби Коломойського та Боголюбова з "ПриватБанком" та іншими державними компаніями.
Оманський мовчить про те, як 1.8 млрд грн передоплати за електроенергію зробив у 2021 році Нафтогаз на дефолтну та повністю корумповану олігархом Коломойським державну компанію Центренерго.
Володимир Оманський не розповідає у вечірніх зверненнях про те, як Верховний Суд залишив у силі рішення Окружного адмінсуду Києва, яким було задоволено позов "Укрнафти" до податківців і зобов’язано ДПС надати Держказначейству висновок про повернення надміру сплачених коштів з податку на прибуток за 2020 рік у розмірі 3,27 млрд грн.
Ми не почуємо від Володимира Оманського про те, як Завод Коломойського отримав рішення українських судів про непричетність до виведення коштів з "ПриватБанку".
На початку жовтня Національне антикорупційне бюро (НАБУ) завершило розслідування за підозрою колишніх топменеджерів "ПриватБанку" у розкраданні понад 8,4 млрд грн коштів банку. Серед підозрюваних у цій справі ексголова правління ПАТ КБ "ПриватБанк" Олександр Дубілет та колишній перший заступник голови правління Володимир Яценко. Але чомусь у цій справі жодним чином не фігурує Коломойський.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує, що державний "ПриватБанк" у Верховному Суді захистив право власності на офісну будівлю у Дніпрі від зазіхань колишніх власників.
10 серпня 2022 року, Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду скасував рішення судів нижчих інстанцій, якими "ПриватБанк" позбавлявся права власності на одну з найбільших офісних будівель у м. Дніпро. Справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
На початку серпня державний "ПриватБанк" подав касаційну скаргу до Верховного Суду щодо рішення Дніпровського апеляційного суду по справі № 201/473/17 про стягнення з банку на користь Олени Боголюбової (колишньої дружини Геннадія Боголюбова, давнього бізнес-партнера Ігоря Коломойського) понад $17,5 млн.
Колишні власники "ПриватБанку" Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов ведуть проти свого колишнього дітища та держави сотні судів на мільярди гривень.
Радіючи рішенню Верховного суду Франції, Володимир Оманський мав би чесно сказати, що в Україні система правосуддя не досягла європейського рівня та знаходиться під повним контролем Банкової і "фінансується" за рахунок олігархів, які під час війни продовжують грабувати країну.