Верховний суд роз'яснив питання умов оренди землі власниками фермерських господарств

ЕКОНОМІКА
20.07.2020, 17:16
Верховний суд роз'яснив питання умов оренди землі власниками фермерських господарств
Фото: victorija.ua

З моменту створення фермерського господарства та його реєстрації до нього переходять права та обов’язки орендаря земельної ділянки.

Після проведення державної реєстрації фермерського господарства та переходу до нього прав і обов’язків орендаря земельної ділянки, не відбувається відчуження орендарем права на оренду земельної ділянки, а здійснюється перехід прав та обов’язків орендаря земельної ділянки від громадянина до створеного ним фермерського господарства.

Про це повідомляє agropolit.com, посилаючись на рішення Верховного Суду України.

У рішенні ВСУ зазначається, що такий перехід відбувається в силу приписів Закону України «Про фермерське господарство» і не потребує вчинення сторонами орендних правовідносин будь-яких додаткових дій, зокрема укладення додаткових угод.

Велика палата ВС зауважила, що укладення з орендодавцем та подання державному реєстратору додаткової угоди до договору оренди землі про заміну орендаря з громадянина на фермерське господарство чинним законодавством України не передбачене, відповідно, не є обов’язковим.

«Після проведення державної реєстрації фермерського господарства та переходу до нього прав і обов’язків орендаря земельної ділянки таке господарство звертається до державного реєстратора для проведення державної реєстрації права оренди на підставі договору, укладеного засновником цього фермерського господарства», – зазначили у ВС.

Також Законом України «Про фермерське господарство» запроваджений механізм, за яким земельна ділянка спочатку надається в оренду громадянину, який може використовувати її лише шляхом створення фермерського господарства як форми здійснення своєї підприємницької діяльності. Таке фермерське господарство створюється після отримання громадянином земельної ділянки в оренду.

З моменту створення фермерського господарства та його державної реєстрації до нього переходять права та обов’язки орендаря земельної ділянки.

«Отже, в цьому випадку не відбувається відчуження орендарем права на оренду земельної ділянки, а здійснюється перехід прав та обов’язків орендаря земельної ділянки від громадянина до створеного ним фермерського господарства. При цьому такий перехід відбувається в силу приписів Закону України «Про фермерське господарство» і не потребує вчинення сторонами орендних правовідносин будь-яких додаткових дій, зокрема укладення додаткових угод», – зазначається у повідомленні.

Повідомляється, що із повним текстом постанови Великої палати Верховного суду від 30 червня 2020 року у справі № 927/79/19 (провадження № 12-21гс20) можна буде ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Планетарні кліматичні зміни відсунуть необхідність появи однієї додаткової секунди у 2029 році. Це станеться на 3 роки пізніше від прогнозу.
03 квітня, 14:58
Політика
Юристи нагадали, за якої умови українці можуть залишаться без земельних паїв
01.09.2023, 07:12
Новини
На сьогодні в Україні існують випадки, коли певні особи мають пільги щодо сплати платежу, передбаченого земельним податком.
15.10.2021, 07:51
Економіка
9 днів тому — 1 липня — в Україні офіційно відкрився ринок землі, а урядовці вже нарахували понад 3000 договорів із купівлі-продажу угідь.
10.07.2021, 17:56
Опінії
Зелена СВОЛОТА влаштовує акцію таврування та морального катування судді КСУ Литвинова Олександра Миколайовича
18.06.2021, 15:15
Економіка
Зе-влада ніяк не наїсться, з громадян України як за часів СССР держиморди мають намір зняти останню сорочку.
14.06.2021, 12:46