Верховний суд США підтримав веб-дизайнера, яка відмовилася обслуговувати ЛГБТ-спільноту

СВІТ
03.07.2023, 22:50
Верховний суд США підтримав веб-дизайнера, яка відмовилася обслуговувати ЛГБТ-спільноту
Фото: google

Це дійсно прецедент у сучасній системі правосуддя, оскільки США давно зробило свій вибір на користь ЛГБТ.

Консервативна більшість у Верховному суді США, постановила, що художниця-християнка, яка хоче розробити дизайн весільних веб-сайтів, може відмовитися від співпраці з одностатевими парами.

Суд виніс рішення на користь дизайнера Лорі Сміт, попри закон Колорадо, який забороняє дискримінацію за сексуальною орієнтацією, расою, статтю та іншими ознаками. Сміт стверджувала, що закон порушує її права на свободу слова.

Противники Сміт попереджали, що її перемога дозволить низці компаній дискримінувати, відмовляючись обслуговувати темношкірих, євреїв чи мусульманських клієнтів, міжрасові чи міжконфесійні пари, чи іммігрантів. Але Сміт та її прихильники заявили, що рішення проти неї змусить митців — від художників і фотографів до письменників і музикантів — виконувати роботу, яка суперечить їхнім переконанням.

«Перша поправка передбачає, що США є багатим і складним місцем, де всі люди вільні думати й говорити так, як вони хочуть, а не як вимагає уряд», — написав суддя Ніл Горсач для шести консервативних суддів суду.

Суддя Соня Сотомайор написала незгоду, до якої приєдналися інші ліберали суду. «Сьогодні суд, вперше у своїй історії, надає відкритому для громадськості бізнесу конституційне право відмовитися від обслуговування членів захищеного класу», — написав Сотомайор.

П'ять років тому мала місце подібна ситуація, коли суд зіткнувся зі справою пекаря-християнина, який заперечував проти дизайну торта для одностатевого весілля. Суд виніс обмежене рішення на користь пекаря Джека Філліпса, заявивши, що під час розгляду його справи була неприпустима ворожнеча щодо його релігійних поглядів. Адвокат Філліпса Крістен Вагонер з Alliance Defending Freedom також передала до суду останню справу.

Колорадо, як і більшість інших штатів, має закон, який забороняє відкритим підприємствам дискримінувати клієнтів. У штаті Колорадо заявили, що згідно з так званим законом про громадське розміщення, якщо Сміт пропонує весільні веб-сайти громадськості, вона повинна надавати їх усім клієнтам, незалежно від сексуальної орієнтації. Підприємства, які порушують закон, можуть бути оштрафовані, серед іншого. Сміт стверджувала, що застосування закону до неї порушує її права за Першою поправкою.

Водночас нагадаємо, що у Полтаві планують відкрити фотовиставку з дивною назвою, схожою на пароль до Wi-Fi – "ЛГБТК+ на захисті України".

Читайте також:
Опінії
Загальна ситуація дійсно дуже погана, й по багатьох напрямках погіршуватиметься. Владі ж на ментальний стан українців як завжди байдуже.
21 липня, 13:00
Політика
Система освіти, що дійшла до нас, — породження Модерну, розрахована на атомізовану людину. Нинішня проблема: повернути цікавість у пізнання.
19 липня, 20:35
Полтава
Інша справа — щира благодійна діяльність громад області. Так, мешканці Градизька згуртувалися заради підтримки Сил оборони України.
17 липня, 06:10
Світ
На 11-му році воєнної агресії РФ проти України громадяни наших держав-партнерів почали толерантніше ставитися до ворога. Москві це на руку.
15 липня, 19:22
Опінії
У нас відсутній власний (національно спрямований) інформаційний простір. Дерусифікація фасадно здійснюється новітніми хунвейбінами.
12 липня, 07:17
Полтава
За п'ять місяців банки сплатили 16,5 млрд грн податку на прибуток, що в 1,6 раза більше, ніж торік.
09 липня, 17:05