Відкрити Ормузьку протоку військовими методами нереально — Макрон

Відкрити Ормузьку протоку військовими методами нереально — Макрон

Президент Франції наголосив, що потрібні переговори.

Президент Франції Емманюель Макрон вважає «нереалістичною» потенційну спробу відкрити Ормузьку протоку військовими засобами. Така операція зайняла б невизначений час і наражала б усіх причетних на ризики з боку Корпусу вартових Ісламської революції Ірану, включно з балістичними ракетами, передає Bloomberg із посиланням на його слова.

«Це ніколи не був варіант, який ми обрали, і ми вважаємо його нереалістичним. Ми повинні мати можливість знову відкрити цю протоку, оскільки вона має стратегічне значення для енергетики, виробництва добрив і міжнародної торгівлі, але це можна зробити лише в консультаціях з Іраном», — заявив Макрон під час візиту до Сеула.

Першим кроком до відкриття протоки Макрон назвав припинення вогню. Після цього — переговори та місії, які гарантуватимуть безпеку у протоці.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що всерйоз розглядає вихід США з НАТО через те, що союзники не підтримали війну в Ірані. Також, за повідомленнями ЗМІ, Трамп погрожував припинити постачання озброєння Україні, щоб змусити європейських союзників приєднатися до «коаліції охочих» для відкриття Ормузької протоки.

Автор : Іван Сірко
Читайте також:
Війна
Зеленський, поверни вкрадені тобою українські надра.
09:11
Політика
Поїздка Еррола Маска до країни-агресора триватиме понад два тижні.
вчора, 14:05
Війна
Трамп заявив, що Іран усе ще може укласти угоду зі США.
вчора, 12:10
Політика
Альтернативний погляд на причини конфлікту між «Ізраїлем» та Іраном, який докорінно відрізняється від усталених сіоністських наративів.
31 березня, 09:43
Війна
Президент США заявив, що розглядає можливість встановлення контролю над іранською нафтою, зокрема через захоплення острова Харг.
30 березня, 09:21