Віднині російська «наука» пастиме задніх, – нардеп Совсун

ПОЛІТИКА
01.12.2022, 21:00
Віднині російська «наука» пастиме задніх, – нардеп Совсун

Український парламент ухвалив законопроєкт №7633 про заборону використання джерел інформації держави-агресора у галузі освіти.

Такі відомості на своїй публічній Facebook-сторінці оприлюднила народний депутат Верховної Ради IX скликання Інна Совсун, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Як стверджує представниця фракції "Голос", рішення прийнято у першому читання, що дозволить пришвидшити дерусифікацію вітчизняних навчальних програм.

«Ми багато зусиль витратили на дискусії, чи є в українській школі місце для узагальненого Толстоєвського. Але "російський мір" зачаївся в значно менше помітних текстах. У навчальних програмах українських університетів. Нині Верховна Рада підтримала мій законопроєкт №7633 про заборону використання джерел інформації держави-агресора або держави-окупанта в освітні й науці. У вишах від Заходу до Сходу України викладачі досі пхають студентам підручники, написані в росії, та продовжують цитувати в дисертаціях російських авторів.

Ба більше: коли з'являються вимоги про публікацію в іноземних журналах, частина викладачів це розуміє, як дозвіл публікуватися в російських журналах. Немає і не буде більше потреби толерувати в освіті й науці російські джерела. Нашу наукова та освітня спільнота більше не прив'язана до російського академічного світу», – прокоментувала ситуацію нардеп Інна Совсун.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", в українській освіті паразитує вихованець Дмитра Табачника Сергій Шкарлет, а у галузі культури – прислужник Ігоря Коломойського Олександр Ткаченко.

Читайте також:
Політика
Деколонізація, фрагментація та дезінтеграція ресурсної федерації московії не мрія "диванних експертів", а цілком далекоглядна стратегія.
21 січня, 19:06
Опінії
Той, хто не хотів здійснити внутрішню еволюційну трансформацію отримав зовнішню воєнно-криваву. Українці, час дорослішати!
11 січня, 08:48
Історія
Чому українці досі шанують літературного перевертня з Московії, паралельно обпльовуючи геніїв-земляків? Певно, від нестачі здорового глузду!
14.12.2022, 09:15
Політика
Пам'ять першого президента вільної Чеченської Республіки Ічкерія увічнять у топоніміці багатостраждальної Харківської області.
04.12.2022, 09:03
Війна
Як законно зносити пам’ятники російським ідолам
02.11.2022, 12:55
Опінії
Цілком імовірно, що взнаки дається його минуле як продюсера олігархічного телеканалу "1+1". Хоча не слід відкидати й латентну українофобію.
04.10.2022, 08:09