Віднині російська «наука» пастиме задніх, – нардеп Совсун

ПОЛІТИКА
01.12.2022, 21:00
Віднині російська «наука» пастиме задніх, – нардеп Совсун

Український парламент ухвалив законопроєкт №7633 про заборону використання джерел інформації держави-агресора у галузі освіти.

Такі відомості на своїй публічній Facebook-сторінці оприлюднила народний депутат Верховної Ради IX скликання Інна Совсун, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Як стверджує представниця фракції "Голос", рішення прийнято у першому читання, що дозволить пришвидшити дерусифікацію вітчизняних навчальних програм.

«Ми багато зусиль витратили на дискусії, чи є в українській школі місце для узагальненого Толстоєвського. Але "російський мір" зачаївся в значно менше помітних текстах. У навчальних програмах українських університетів. Нині Верховна Рада підтримала мій законопроєкт №7633 про заборону використання джерел інформації держави-агресора або держави-окупанта в освітні й науці. У вишах від Заходу до Сходу України викладачі досі пхають студентам підручники, написані в росії, та продовжують цитувати в дисертаціях російських авторів.

Ба більше: коли з'являються вимоги про публікацію в іноземних журналах, частина викладачів це розуміє, як дозвіл публікуватися в російських журналах. Немає і не буде більше потреби толерувати в освіті й науці російські джерела. Нашу наукова та освітня спільнота більше не прив'язана до російського академічного світу», – прокоментувала ситуацію нардеп Інна Совсун.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", в українській освіті паразитує вихованець Дмитра Табачника Сергій Шкарлет, а у галузі культури – прислужник Ігоря Коломойського Олександр Ткаченко.

Читайте також:
Полтава
Ініціативна громадськість звернулася до влади з пропозицією увічнити нашу землячку, славетну українську акторку епохи німого кіно.
12 вересня, 18:35
Блоги
Але саме працями діячів так званої російської літератури зачитуються досі західні інтелектуали, бо вважають, що зможуть пізнати душу росіян.
27 серпня, 17:37
Полтава
Завдяки ініціативі "Останнього Бастіону" у Полтавській топоніміці вшановано пам'ять незламного борця за волю Ічкерії.
22 травня, 17:17
Політика
Будівля, де до лютого 2022 року знаходилося дипломатичне представництво країни-агресорки, слід зробити місцем пам'яті про злочини росіян.
22 квітня, 21:08
Світ
Поки тувинські чоловіки гинуть за вигаданий пропагандистами "русскій мір",  у них на батьківщині розгорнули справжню дерусифікацію.
12 квітня, 22:19
Опінії
Бути непотрібними світу московитами на споконвічній землі асимільованого фіно-угорського племені меря – така доля чекає на жителів РФ...
26 лютого, 18:12