Відсутність мирної угоди між Баку і Єреваном провокує новий регіональний конфлікт

СВІТ
16 жовтня, 08:01
Відсутність мирної угоди між Баку і Єреваном провокує новий регіональний конфлікт
Фото: Karabakh Space

Нікол Пашинян навмисно затягує підписання остаточного мирного договору з Ільгамом Алієвим, сподіваючися на воєнний реванш у Карабасі.

Про це в інтерв'ю азербайджанському виданню "Caliber" заявив керівник департаменту безпекової політики київського Центру політичних студій "Доктрина" Гліб Парфьонов.

За словами вітчизняного аналітика, і громадськість, і влада, і опозиція, не кажучи вже про армію Вірменії не готові визнати свою ганебну поразку у торішній 44-денній війні; у країні всіляко підігріваються реваншистські настрої.

«Очевидно, що Єреван робить помилку, коли не йде на мирне врегулювання. На мою думку, вірменське суспільство у цілому банально не має здатності відрефлексувати свою поразку у Карабасі й зробити з цього хоч якісь висновки. На жаль, боюся, що спроба реваншу можлива, бо його підігрівають ззовні, з Москви, Тегерану... Тим більше, що ми бачимо, як російські миротворці не нейтральні у регіоні — по факту вони допомагають вірменам у Карабасі, а також перекидають повітрям різну зброю. Це явно не сприяє миру на Південному Кавказі», — зазначив Гліб Парфьонов.

Представник Центру політичних студій "Доктрина" не виключає розгортання нової війни з перенесенням зони бойових дій безпосередньо на територію самої Вірменії, ймовірно до так званого "Зангезурського коридору".

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", небажання вірменського військового командування реформувати й осучаснювати армію країни призвели до поразки у конфлікті з Азербайджаном.

вибір редакції
Читайте також:
Київ – молодший партнер Вашинґтона, особливо щодо вирішення міґраційної кризи після виведення американських військ із Афґаністану.
03 вересня, 10:48
46-й американський президент не дасть українському "ґаранту" надалі перебувати у теплій ванні й зволікати у питаннях деоліґархізації.
30 серпня, 13:53
24 серпня 1991 року Україна була проголошена незалежною державою; та самостійність здобула не Українська Нація, а колоніальна адміністрація.
24 серпня, 13:16
46-й президент США Джозеф Байден запам'ятається ганебною ґеополітичною поразкою в Афґаністані, повторивши долю Джиммі Картера.
17 серпня, 08:01
"Шалений принтер" РНБО призначив ексрегіонала Юрія Васькова на посаду заступника міністра інфраструктури Олександра Кубракова.
10 серпня, 13:37
Майже 20 років минуло з часу операції "Iraq Freedom", коли американська армія ліквідувала диктаторський режим Саддама Хусейна.
03 серпня, 12:46