Війна у Ніґері спричинить хаотизацію Африки, – Держдеп США

ПОЛІТИКА
26.08.2023, 19:26
Війна у Ніґері спричинить хаотизацію Африки, – Держдеп США
Фото: Arab News

Над "чорним континентом" занесено сірник, який от-от спалахне через російсько-китайське збройне втручання у країни регіону Сахель.

Про це у розмові із журналістами видання "Arab News" наголосив неназваний штатний співробітник Державного департаменту США, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

З Вашинґтона попереджають, що військові заколоти й державні перевороти у Ніґері, Малі та Буркіна-Фасо фактично перешкоджають боротьбі з тероризмом у давно нестабільному регіоні.

Американські дипломати з чиновниками занепокоєні активізацією Прігожинських найманців-убивць у регіоні Сахель, де завдяки їм владу взяли до рук проросійські маріонетки Могаммед Тчіані, Ассімі Ґойта та Ібрагім Траоре.

«Наша позиція щодо терористичного угруповання "Вагнер" дуже відома. Їхні дії та діяльність в Африці дестабілізують ситуації, яка веде до некерованої хаотизації. Тому ми закликаємо країни Африки, й перш за все з регіону Сахель, засудити присутність бойовиків-"вагнерівців", а також їхні дії», – напередодні на засіданні Ради Безпеки ООН заявила посол США Лінда Томас-Ґрінфілд.

Окремо в американському Держдепі додали, що Захід у цілому зосереджений на проблемі зростання загрози міжнародного тероризму на "чорному континенті", який не обмежується трійкою вищенаведених країн.

«Ми продовжуємо попри все надавати своїм африканським партнерам важливу допомогу у знищенні філій таких угруповань, як "Ісламської держави" та "Аль-Каїди". Останнім часом вони проявили себе доволі криваво», – зауважила пані Томас-Ґрінфілд.

Між тим, як раніше вже інформувала медіаагенція "Останній Бастіон", нарешті стало відомого через кого та з якої саме причини в Африці роками голодують діти.

Читайте також:
Життя
Журі міжнародного конкурсу Comedy Wildlife Photography Awards показало раніше не оприлюднені кадри флори та фауни. Їх навмисно приховували.
31 березня, 07:59
Світ
3,6 кілограма золота та понад 6000 діамантів використано для виготовлення унікальної монети.
06.09.2023, 20:10
Життя
Вісь обертання Землі за останні роки змістилася через видобуток підземних вод, що перерозподіляє вагу на планеті.
19.06.2023, 17:00
Економіка
Маріонетковий проросійський режим Алєксандра Лукашенка винен іншому диктатору Ніколасу Мадуро мільярди доларів США за "чорне золото".
15.04.2023, 21:13
Кримінал
Російський слід державного перевороту, який не відбувся.
15.12.2022, 10:23
Економіка
Власник Twitter, SpaceX та Tesla втратив перше місце у списку мільярдерів Forbes.
14.12.2022, 17:58