Війна в Україні, на жаль, не перепона багатьом для торгівлі з агресором

ЕКОНОМІКА
09 лютого, 15:11
Війна в Україні, на жаль, не перепона багатьом для торгівлі з агресором
Фото: google

Найбільше 2021 року з Росії в Україну було поставлено енергоносіїв – на 4 мільярди доларів

Обіг зовнішньої торгівлі між Україною та РФ в 2021 році становив $12,3 млрд, збільшившись у порівнянні з 2020 роком на 22,8%.

Про це повідомляє провідне кремлівське пропагандистське видання РИА Новости з посиланням на дані Федеральної митної служби країни-агресора.

Натомість, за відомостями Державної митної служби України, зростання торгівлі між країнами становило майже 39%.

Розбіжності у даних митниць пояснюються тим, що російська митниця вважає торгівлю з тимчасово окупованими територіями України як торгівлю з Україною. Українська митниця даних про торгівлю між ОРДЛО та РФ у свою статистику не включає і навіть не володіє цією інформацією.

Найбільше 2021 року з Росії в Україну було поставлено енергоносіїв – на 4 мільярди доларів!

 До цієї цифри входять закупівлі вугілля – 1,55 мільярда доларів, зростання у 1,5 рази, готових нафтопродуктів (в основному дизельне паливо) – 1,24 мільярда доларів, скрапленого газу – 960 мільйонів доларів (зростання у 3,5 рази), коксу – 230 мільйонів (зростання у 6,2 рази).

Знаково, але ядерне паливо Україна в 2021 році у Росії не купувала; далі у списку йдуть аміак, поліетилен та поліпропілен, скло, розчинники, пластмаса, холодильники та пральні машини.

Головною позицією українського експорту до Росії у 2021 році з великим відривом став глинозем. Його з заводу, що належить "Русалу" в Миколаєві, було поставлено на 626 мільйонів доларів.

Ще п'ять позицій у топ-10 експорту до Росії зайняла металопродукція на загальну суму 791 мільйон доларів; на 77 мільйонів було поставлено насосів для рідин, на 61 мільйон – пакувальних виробів із пластмаси, на 46 мільйонів – керамічної плитки.

Що тут сказати, наведені цифри – найкращий показник «боротьби» провладних чиновників й нечистих на руку бізнесменів проти московської агресії, на жаль...

 

Автор : Валерій Пальчик
Читайте також:
Опінії
Іванківське подружжя під обстрілами, в окупації врятувало безцінні картини
08 серпня, 16:41
Кримінал
Колишні підлеглі міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського присягнули на вірність російським окупаційно-терористичним силам.
08 серпня, 09:23
Кримінал
Він намагався застрелити слідчих СБУ, коли ті оголошували йому підозру
05 серпня, 15:54
Війна
Після приходу окупантів учорашні українські освітяни, яких навчали так звані "соросята", доволі швидко стають російськими пропагандистами.
23 липня, 09:33
Політика
Володимир Зеленський захищає російського олігарха, компанії якого співпрацюють з "росгвардією" та виробниками озброєння
21 липня, 15:25