Лукашенко торгує нафтопродуктами в обхід санкцій через Естонію

СВІТ
01 лютого, 14:30
Лукашенко торгує нафтопродуктами в обхід санкцій через Естонію
Фото: Delfi

Експорт продуктів нафтопереробної промисловості з Білорусі до Естонії збільшився до рекордного рівня попри санкції, накладені ЄС і США.

Про це йдеться у спільному журналістському розслідуванні видань "Eesti Päevaleht", "Re: Baltica" і "Белсат", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що керує процесами з незаконної торгівлі великих масштабів ніхто інший, як олігарх Ніколай Воробєй, котрого позаочі іменують "енергетичним гаманцем" Олександра Лукашенка.

«За наявними у нас відомостями, естонські бізнесмени, які торік імпортували майже втричі більше білоруських нафтопродуктів, ніж роком раніше, на відміну від сусідніх Латвії та Литви. Вони мають чималий зиск від транзитної торгівлі з диктаторським режимом, встановленим Лукашенком у Білорусі. У нас є доведені факти того, що нині до Естонії надходить понад третина перероблених білоруських нафтопродуктів, які раніше потрапляли до латвійських і литовських портів. Контролює вказану схему наближений до Лукашенка олігарх Воробєй, який потрапив під санкції. На додаток, афілійовані з ним компанії займаються фальшуванням товарних штрих-кодів, що дозволяє білоруським цистернам переміщатися естонськими залізницями без огляду на запроваджені торгові обмеження», – стверджують журналісти-розслідувачі.

Фактично, путінська маріонетка, яка виконує функції самопроголошеного президента у Мінську, продовжує заробляти сотні мільйонів євро за допомогою Естонії, частину з яких спрямовано на фінансування силових органів, покликаних тримати білоруський народ у покорі.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", диктатор Лукашенко також намагається марно залякати Захід ядерним статусом його країни, окупованої військами РФ.

Читайте також:
Економіка
Прототип нового бойового безпілотника, який планують виробляти в Україні, представили у березні 2022 року
12 серпня, 09:15
Політика
Прислужник олігархів і народний депутат IX скликання Данило Гетманцев майже 3 роки поспіль завдає шкоди економіці та репутації України.
16 травня, 19:13
Світ
Відомий французький автомобільний концерн "Group Renault" готується продати своє російське дочірнє підприємство у Тольятті.
23 квітня, 21:23
Економіка
Німці так довго не наважувалися запроваджувати ембарго на російські енергоносії, що Пуйло вирішив їм допомогти.
24 березня, 16:49
Опінії
Для рф – "Газпром" – це потужний політичний інструмент, для КНР – просто бізнес...
13 березня, 09:27
Світ
Shell також планує обговорити з урядами низки країн зміну ланцюжка постачання сирої нафти, щоб виключити ординську сировину
08 березня, 16:33