Війна — єдина можливість РФ для існування у теперішньому стані

Опінії
10 серпня, 10:38
Війна — єдина можливість РФ для існування у теперішньому стані

Прикладом цьому слугують події як в Україні, так і в Грузії 12-річної давнини.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

У чому сила, "брат"? Вже писала, але повторюся: воєнна перемога, яку Росія не могла не одержати у конфлікті 8-12 серпня 2008 року, так і не переросла у геополітичну.

А отже це не перемога! Навіть Білорусь не визнала статусу Абхазії та Південної Осетії.

Проте зараз Грузія, як сказав грузинський прем'єр-міністр Ґiорґі Ґахарія, «повністю готова до членства у НАТО». І це ще раз підтверджує, що у ХХІ сторіччі сила держави — це, перш за все, сучасна економіка і "м'яка сила", а не одні тільки танки.

Власне, з цієї ж причини (через відсутність економіки) і Митний союз був нефункціональний, навіть до війни. Тому що він виходив із наступних принципів:

- Митний союз складається з сировинної імперії Росії та інших країн без економіки, а вигода полягає в тому, що РФ підвищує власну зовнішньополітичну вагу у світі шляхом регіонального лідерства, плюс — отримує більш вагомі аргументи для торгу у тих чи інших питаннях із Заходом;

- інші постсовєцькі країни-члени Митного союзу фактично заробляють на перепродажі сировини й не більше.

У підсумку — мотиву реформуватися, політично та економічно, немає ні в кого. Ну, а війна Росії проти України взагалі зробила безсенсовими будь-які проєкти на постсовєцькому просторі. Як виявилося, вони не під економіку і розширення можливостей, а під витрати війни.

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
За словами постійного представника України при ООН, в Організації знають про цю проблему, місія ООН з прав людини теж в курсі.
22 вересня, 13:26
Лідери політсили «ЗА МАЙБУТНЄ» обіцяють купувати нашим дітям нові станки в ПТУ. Так готують майбутню обслугу для чужинців.
03 вересня, 22:27
На сьогодні РФ незаконно тримає за ґратами близько 100 українських громадян.
31 серпня, 15:54
Обов’язковою умовою проходження військової служби передбачено наявність у бойовиків російського громадянства.
28 серпня, 14:30
У великому інтерв'ю для Дмитра Гордона чинний президент Білорусі критично висловився про дії Олександра Турчинова весною 2014 року.
08 серпня, 10:02
Міністр закордонних справ Естонії закликав ООН вдатися до примусу щодо РФ, яка провадить окупацію грузинських територій.
06 серпня, 13:04