Вищий антикорупційний суд випустив під заставу суддю хабарника

ПОЛІТИКА
16.11.2021, 08:58
Вищий антикорупційний суд випустив під заставу суддю хабарника

Незважаючи на передвиборчу обіцянку Зеленського скасувати заставу корупціонерам

9 листопада 2021 року НАБУ оприлюднило повідомлення про те, що детективи Національного бюро за процесуального керівництва прокурорів САП викрили суддю Чернігівського окружного адміністративного суду на одержанні 20 тис. дол. США неправомірної вигоди.

Вищий антикорупційний суд випустив під заставу суддю хабарника_1
Вищий антикорупційний суд випустив під заставу суддю хабарника_3

Гроші суддя попросив та одержав за винесення рішення в адміністративній справі на користь позивача. Неправомірну вигоду служитель Феміди одержав двома траншами: 7 тис. дол. США авансом, до винесення потрібного рішення, і 13 тис. дол. США – за фактом виконаної домовленості.

10 листопада 2021 року судді Чернігівського окружного адміністративного суду, викритому напередодні на отриманні 20 тис. дол. США неправомірної вигоди, повідомлено про підозру. Дії служителя Феміди кваліфіковані за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Санкція даної статті передбачає покарання  вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Затриманим виявився суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Дмитро Лобан.

Дмитро Лобан
Дмитро Лобан

За повідомленням пресслужби САП, 15 листопада 2021 року за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, слідчий суддя ВАКС Віктор Ногачевський обрав запобіжний захід судді Чернігівського окружного адміністративного суду, якого викрито на одержанні 20 тис. дол. США неправомірної вигоди.

Суддя частково задовольнив клопотання детективів та застосував до вказаного підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 762 720 гривень.

Засідання ВАКС
Засідання ВАКС

Питання щодо оскарження запобіжного заходу буде вирішено після ознайомлення з повним текстом рішення суду.

18 грудня 2019 Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради "невідкладний" законопроект "про внесення зміни до статті 183 Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей визначення розміру застави при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою за вчинення тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину".

У разі прийняття цього законопроекту слідчий суддя на свій розсуд міг не визначати розмір застави в кримінальному провадженні за вчинення тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину.

У пояснювальній записці йшлося, що під час нинішньої ситуації корупціонери, маючи фінансові можливості, можуть внести заставу і уникнути утримання під вартою.

"Перебуваючи на волі, ці особи мають можливість активно протидіяти зусиллям правоохоронних органів, перешкоджати встановленню істини шляхом знищення документів, речових доказів, залякування осіб, які можуть бути свідками або потерпілими, тощо. За таких обставинах у підозрюваного формується почуття безкарності, відверта зневага до обставин, які свідчать про його винність, і, як наслідок, створюються умови для здійснення подібних дій в майбутньому", - йшлося в документі.

Цей "невідкладний" законопроект не можуть розглянути вже ДВА РОКИ !

Напрочуд дивно виглядає ситуація, коли "невідкладний" президентський законопроект не можуть розглянути впродовж двох років. І це враховуючи той факт, що президентська фракція "Слуга Народу" має монобільшість у Верховній раді та контроль над парламентськими комітетами.

За даними аналітичного порталу "Слово і діло", за два з половиною роки перебування на посту Президента України, Володимир Зеленський спромігся виконати лише 32 % своїх передвиборчих обіцянок. 18 % своїх обіцянок Зеленський не виконав.

Вищий антикорупційний суд випустив під заставу суддю хабарника_9

Читайте також:
Політика
Тому те, що його досі немає в Україні – це справжня катастрофа для вітчизняної освітньої системи, особливо під час війни.
05 серпня, 17:34
Опінії
Вітчизняні спеціальні служби потребують цілковитого реформування, а не показової для західних партнерів ротації калік-корупціонерів.
20 липня, 08:18
Опінії
Скільки має загинути бійців "Азова", щоби тактична група у складі Збройних Сил України почала отримувати бойові виплати?..
14 липня, 19:23
Опінії
Серед чиновників Міністерства освіти та науки України панує "дух українофоба" Дмитра Табачника. І це попри 129 добу 8-річної війни з росією!
02 липня, 18:22
Опінії
Чиновники-корупціонери з можновладцями вирішили скористатися війною, аби "позазахищати" чергові дисертації з права. O tempora, o mores.
14 червня, 18:12
Політика
Заступник Андрія Єрмака і координатор програми розвитку інфраструктури "Велике будівництво" попри війну продовжує займатися профанацією.
01 червня, 20:35