Вітчизняне масло не по кишені українцям, якість імпортного викликає сумніви

ЕКОНОМІКА
19.12.2024, 13:48
Вітчизняне масло не по кишені українцям, якість імпортного викликає сумніви
Фото: AgroNews

Молочні продукти в Україні сягнули захмарних цінових показників за минулі пів року. Не кожен громадянин може дозволити собі хліб із маслом.

Невтішні відомості озвучив представник Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі. З його слів, станом на грудень 2024 року середня закупівельна вартість молока екстра ґатунку вже сягнула 19,7 грн за 1 кг і це без урахування ПДВ.

Водночас наголошено, що молока від фермерів потрапляє на перероблення все менше, але заводи, які продукують вершкове масло та сухе молоко, не готові купувати сировину за поточними високими цінами. Слід узяти до уваги й той факт, що вартість масла у країнах ЄС суттєво знизилася.

«За поточної ціни на молоко в Україні існує вірогідність повторення ситуації 2023 року, коли вітчизняні компанії почали імпортувати вершкове масло для реалізації на внутрішньому ринку. Це посприяло припиненню росту цін на сире молоко.

За схожим сценарієм імовірний розвиток подій і у сегменті сирів. Враховуючи те, що європейські виробники отримують дотації, а їхні виробничі витрати менші ніж у наших сироварів, то європейські сири коштують дешевше й українські торгівельні мережі починають їх активно імпортувати», — пояснив ситуацію Георгій Кухалейшвілі.

Втім, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», галузеве міністерство виявило дефіцит м'яса і молока в Україні. Населення вимушено стало менше споживати багаті на природні білки, жири та вуглеводні харчі.

Читайте також:
Економіка
В Анкарі, Пекіні та Джакарті віддають перевагу саме нашим сільськогосподарським культурам. Натомість росіяни опановують «чорний континент».
25.11.2024, 14:52
Економіка
Українцям не вистачає м'ясних і молочних продуктів. Населення стало менше споживати багаті на природні білки, жири та вуглеводні харчі.
11.11.2024, 06:07
Економіка
Нещодавно оголошений «найвеличнішим лідором світу» план не влаштовує вітчизняних аграріїв. Дехто розмірковує залишити збитковий бізнес.
29.10.2024, 12:31
Економіка
В Україні відбувається скорочення поголів'я основної худоби. Представники бізнесу готуються до складного 2025 року та дефіциту продукції.
27.10.2024, 08:18
Економіка
Холодна погода спровокувала суттєве скорочення обсягів пропозиції на ринку. Огірки, картопля, яблука, виноград тепер не всім по кишені.
23.10.2024, 14:50
Економіка
Без відносно дешевих харчових товарів, вироблених нашими громадянами, ЄС чекає повторення кризи 2022 року. Продовольчий ринок лихоманитиме.
16.10.2024, 12:36