МінАПК виявило дефіцит м'яса і молока в Україні

ЕКОНОМІКА
11 листопада, 06:07
МінАПК виявило дефіцит м'яса і молока в Україні
Фото: AgroPolitNews

Українцям не вистачає м'ясних і молочних продуктів. Населення стало менше споживати багаті на природні білки, жири та вуглеводні харчі.

Такі невтішні відомості у розмові із вітчизняним виданням Business Liga.net озвучив чинний міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль. Урядовець наголосив, що критичну ситуацію, яка склалася, планують виправити завдяки збільшенню дотацій фермерам.

Галузеве міністерство пропонує передбачити у державному бюджеті на 2025 році фінансові стимули для господарств, які мають від трьох до 100 корів. За його пана Коваля, якщо пропозицію підтримають у Верховній Раді, вже від 1 січня аграрії отримають по 7000 грн на кожну корову.

«Нам зараз не вистачає молока, а молоко завжди йде поруч із м'ясом. Червоного м'яса українці споживають менше, ніж рекомендовано ВООЗ. Україна має шанс посісти провідне місце експортера м'яса і молока саме за природні умови нижчої собівартості. Ми можемо конкурувати на рівних із такими країнами, як Нова Зеландія, яка вважається чемпіоном за собівартістю», — зазначив агроміністр.

Віталій Коваль додав, що пропозиції зміни бюджету стосуються і закупівлі фермерами якісного племінного матеріалу (рогатої худоби), який буде покращувати продуктивність. Попри російську воєнну агресію уряду необхідно робити своїм пріоритетом тваринництво, яке тривалий час ігнорувалося владою.

Тим часом медіаагенція «Останній Бастіон» уже повідомляла, що українські сільгоспвиробники втратили надію на перемогу. Нещодавно оголошений «найвеличнішим лідором світу» план не влаштовує більшість вітчизняних аграріїв.

Читайте також:
Економіка
Нещодавно оголошений «найвеличнішим лідором світу» план не влаштовує вітчизняних аграріїв. Дехто розмірковує залишити збитковий бізнес.
29 жовтня, 12:31
Економіка
В Україні відбувається скорочення поголів'я основної худоби. Представники бізнесу готуються до складного 2025 року та дефіциту продукції.
27 жовтня, 08:18
Економіка
Холодна погода спровокувала суттєве скорочення обсягів пропозиції на ринку. Огірки, картопля, яблука, виноград тепер не всім по кишені.
23 жовтня, 14:50
Економіка
Без відносно дешевих харчових товарів, вироблених нашими громадянами, ЄС чекає повторення кризи 2022 року. Продовольчий ринок лихоманитиме.
16 жовтня, 12:36
Економіка
Однорічна напівкущова рослина з родини пасльонових третій тиждень поспіль дорожчає. Несприятливі погодні умови занапастили врожай помідорів.
08 вересня, 10:36
Економіка
Ціни на основні плодові фрукти від початку 2024 року зросли на 3-4 гривні. Садівники переконують споживачів, що це — ще навіть не межа.
14 серпня, 12:31