Вітчизняні пекарі скаржаться на відсутність продовольчої пшениці

ЕКОНОМІКА
29 травня, 14:54
Вітчизняні пекарі скаржаться на відсутність продовольчої пшениці
Фото: AgroPolitNews

На внутрішньоукраїнському ринку спостерігається дефіцит зерна для виробництва хліба. Невдовзі на прилавках може стати порожньо.

Про це заявив голова наглядової ради товариства «Черкаський хлібокомбінат» Андрій Табалов на конференції «Хлібна індустрія-2024». Зазначається, що поточні ціни на продовольчу пшеницю стали набагато вищими, ніж минулого року.

За прогнозами виробників, пропозиція пшениці значно зменшиться у новому сезоні як в Україні, так і у світі загалом. Наразі вітчизняні запаси не перевищують 5 мільйонів тонн, тоді як торік на цей період вони становили близько 8 мільйонів тонн.

«Є критичний брак продовольчого зерна. Ми пережили декілька місяців, але ще декілька місяців потрібно протриматися до нового врожаю. Продовольчого зерна не вистачає, і воно набагато вище у ціні, ніж торік. Цьогоріч прогнозується, що врожай буде кращим, і тоді, можливо, на одну проблему буде менше», — нарікає Андрій Табалов.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що через російську агресію в Україні суттєво зменшився врожай фруктів. Чим довше триває війна, тим гірше для світової продовольчої безпеки.

Читайте також:
Економіка
Чим довше триває війна, тим гірше для світової продовольчої безпеки. Лише за минулі 2 роки скоротився обсяг виробництва вітчизняних фруктів.
26 травня, 16:31
Економіка
Минулого року обсяг українського експорту впав на 18,7%, склавши $35,9 мільярда. При цьому імпорт, навпаки, зріс на 12,5% до $62,2 мільярда.
23 квітня, 13:36
Економіка
Цьогоріч погодні умови сприяли початку посівної кампанії раніше від звичних строків. Навіть постійні ворожі обстріли тому не завада.
21 квітня, 18:30
Економіка
Дії горезвісних «фермерів» на кордоні завдали значної шкоди не тільки Україні та Польщі. Як не прикро, але страждає весь світ.
17 квітня, 20:38
Економіка
158 325 тонн — саме стільки зернових культур закупив латвійський уряд за перший квартал 2024 року. Головний продавець — держава-окупант.
09 квітня, 21:52