Вітчизняні пекарі скаржаться на відсутність продовольчої пшениці

ЕКОНОМІКА
29 травня, 14:54
Вітчизняні пекарі скаржаться на відсутність продовольчої пшениці
Фото: AgroPolitNews

На внутрішньоукраїнському ринку спостерігається дефіцит зерна для виробництва хліба. Невдовзі на прилавках може стати порожньо.

Про це заявив голова наглядової ради товариства «Черкаський хлібокомбінат» Андрій Табалов на конференції «Хлібна індустрія-2024». Зазначається, що поточні ціни на продовольчу пшеницю стали набагато вищими, ніж минулого року.

За прогнозами виробників, пропозиція пшениці значно зменшиться у новому сезоні як в Україні, так і у світі загалом. Наразі вітчизняні запаси не перевищують 5 мільйонів тонн, тоді як торік на цей період вони становили близько 8 мільйонів тонн.

«Є критичний брак продовольчого зерна. Ми пережили декілька місяців, але ще декілька місяців потрібно протриматися до нового врожаю. Продовольчого зерна не вистачає, і воно набагато вище у ціні, ніж торік. Цьогоріч прогнозується, що врожай буде кращим, і тоді, можливо, на одну проблему буде менше», — нарікає Андрій Табалов.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що через російську агресію в Україні суттєво зменшився врожай фруктів. Чим довше триває війна, тим гірше для світової продовольчої безпеки.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
В Анкарі, Пекіні та Джакарті віддають перевагу саме нашим сільськогосподарським культурам. Натомість росіяни опановують «чорний континент».
25 листопада, 14:52
Економіка
Українцям не вистачає м'ясних і молочних продуктів. Населення стало менше споживати багаті на природні білки, жири та вуглеводні харчі.
11 листопада, 06:07
Економіка
Нещодавно оголошений «найвеличнішим лідором світу» план не влаштовує вітчизняних аграріїв. Дехто розмірковує залишити збитковий бізнес.
29 жовтня, 12:31
Економіка
В Україні відбувається скорочення поголів'я основної худоби. Представники бізнесу готуються до складного 2025 року та дефіциту продукції.
27 жовтня, 08:18
Економіка
Холодна погода спровокувала суттєве скорочення обсягів пропозиції на ринку. Огірки, картопля, яблука, виноград тепер не всім по кишені.
23 жовтня, 14:50
Економіка
Без відносно дешевих харчових товарів, вироблених нашими громадянами, ЄС чекає повторення кризи 2022 року. Продовольчий ринок лихоманитиме.
16 жовтня, 12:36