Через російську агресію в Україні суттєво зменшився врожай фруктів

ЕКОНОМІКА
26 травня, 16:31
Через російську агресію в Україні суттєво зменшився врожай фруктів
Фото: East Fruit

Чим довше триває війна, тим гірше для світової продовольчої безпеки. Лише за минулі 2 роки скоротився обсяг виробництва вітчизняних фруктів.

Про це повідомили аналітики із проєкту East Fruit. Наголошується, що після 24 лютого 2022 року в України мінімум на 10% зменшився рівень ринкової продукції у фруктовій групі, спричинивши зростання цін (+20%) для споживачів.

Торік виробництво плодово-ягідної продукції в Україні становило 1996 тисяч тонн, основними культурами, які зберегли попередні позиції, названо яблуко (1173 тисяч тонн) і грушу (145 тисяч тонн). Урожай кісточкових помітно занепав: слива — 165 тисяч тонн, вишня — 162 тисячі тонн, черешня — 53 тисяч тонн, абрикос — 41 тисяч тонн.

Головною причиною скорочення пропозиції на ринку стала російська агресія та окупація 20% родючих українських земель, де якраз і вирощують вказану фруктову групу. Для задоволення попиту споживачів доводиться завозити продукцію з-за кордону, яка дорожча за вітчизняну.

Як і годиться медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що українські аграрії отримали $380 мільйонів від американського бізнесу. Найбільша частка фінансової допомоги опинилася у руках вітчизняних птахівників і виробників зерна.

Читайте також:
Економіка
В Анкарі, Пекіні та Джакарті віддають перевагу саме нашим сільськогосподарським культурам. Натомість росіяни опановують «чорний континент».
25 листопада, 14:52
Економіка
Українцям не вистачає м'ясних і молочних продуктів. Населення стало менше споживати багаті на природні білки, жири та вуглеводні харчі.
11 листопада, 06:07
Економіка
Нещодавно оголошений «найвеличнішим лідором світу» план не влаштовує вітчизняних аграріїв. Дехто розмірковує залишити збитковий бізнес.
29 жовтня, 12:31
Економіка
В Україні відбувається скорочення поголів'я основної худоби. Представники бізнесу готуються до складного 2025 року та дефіциту продукції.
27 жовтня, 08:18
Економіка
Холодна погода спровокувала суттєве скорочення обсягів пропозиції на ринку. Огірки, картопля, яблука, виноград тепер не всім по кишені.
23 жовтня, 14:50
Економіка
Без відносно дешевих харчових товарів, вироблених нашими громадянами, ЄС чекає повторення кризи 2022 року. Продовольчий ринок лихоманитиме.
16 жовтня, 12:36