Вітчизняні ринки перебувають у настрої деескалації, – фінансовий аналітик Фурса

ЕКОНОМІКА
05.02.2022, 11:34
Вітчизняні ринки перебувають у настрої деескалації, – фінансовий аналітик Фурса
Фото: Facebook

Попри воєнний шантаж РФ, в українському сегменті економіки вже майже тиждень панує позитив і стабільний курс валют.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook виклав заступник директора з питань торгівлі цінними паперами корпорації "Dragon Capital" Сергій Фурса.

Фінансовий аналітик стверджує, що українська гривня, відчуваючи хвилю деескалації у зовнішній політиці, зміцнюється, а зростання інфляції дещо призупинилося.

«Хто не гаяв часу, так це наш Мінфін. У грудні Україна викупила варантів ще на $170 млн і, не виключено, що продовжила робити це у січні, коли ціна на них опустилася до зовсім солодких рівнів – трохи вище за 70% від номіналу. І якщо колись український реальний ВВП раптом і зросте на 5% або 6%, що визначить високий рівень виплат за варантами, якими нас лякають уже останні 5 років, то на той момент виплачувати уряду доведеться здебільшого самому собі. Поки що все виглядає так: Україна провела вкрай вигідну угоду, позбавивши себе обслуговування 20% свого ж боргу на такий тривалий період і поступово викуповуючи його тепер із ринку нижче номіналу. Певно, що це позитивні новини для ринку», – зазначив Сергій Фурса.

Водночас представник корпорації "Dragon Capital" застерігає владу України від штучного державного регулювання цін та інфляції, особливо за турецьким сценарієм, що може мати передбачувано негативні наслідки для всієї економіки країни.

«Ось президент Реджеп Тайїп Ердоган взяв і звільнив голову місцевого статистичного відомства після публікацій даних турецької інфляції. Може під час візиту до Києва, коли Ердоган і Зеленський спільно скаржилися один одному на "клятих західних шайтанів і фінансових спекулянтів", турецький лідер поділився з українським президентом передовим досвідом? Подивимося, чи буде його застосовано в Україні на практиці. Хтозна, може наступного разу в Туреччині доведеться скасовувати вже саму математику. Але коли виходять дані стамбульського індексу інфляції та показують близько 50% зростання цін (в Україні – на рівні 10%), зрозуміло стає всім, що треба вживати екстраординарних заходів. І не підіймати ж ставку, як роблять усі Центральні Банки у світі. Ні, ставку підіймати Ердоган не велить... Отже, залишається боротися з математикою», – наголосив Сергій Фурса.

Насамкінець фінансовий аналітик закликав українців, які не встигли купити єврооблігації за високим рівнем прибутковості, сподіватися на наступний переляк іноземних інвесторів і відкладати завчасно валютну готівку.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", поки "найвеличніший лідор сучасності" оголошує настання економічного дива в Україні, пересічні громадяни зводять кінці з кінцями.

Автор : Сергій Фурса
Читайте також:
Економіка
36% бізнесменів вважають, що поточний податковий режим в Україні перешкоджає їхньому розвитку та залученню інвестицій.
20.12.2024, 18:25
Економіка
ФОПи втратили доступ до багатьох послуг, наприклад, неможливо відкрити і закрити ФОП, внести зміни в реєстраційні дані тощо.
20.12.2024, 15:43
Позиція
Паспорт громадянина України відтепер не є для Нової Пошти документом, що посвідчує особу.
02.09.2024, 14:20
Політика
Власники закладу швидкого харчування пропонують насолодитися неперевершеним смаком натхнення й свіжості. Але насправді торгують гниллю.
01.08.2024, 08:29
Політика
Перемога крайньолівих сил, яких фінансує Кремль, викликала паніку. Франція може не дорахуватися мільйонів через виїзд платників податків.
14.07.2024, 10:27
Економіка
Збільшення грошової маси призводить до зростання цін (інфляції). Але очевидним цей взаємозв'язок стає за високого рівня пропозиції грошей.
24.06.2024, 13:43