Вітчизняні виробники цукру скаржаться на дефіцит сировини

ЕКОНОМІКА
09.11.2020, 11:23
Вітчизняні виробники цукру скаржаться на дефіцит сировини
Фото: Укрцукор

Українські цукрові заводи розпочали сезонну переробку буряку, однак не всім із них вистачить сировини.

Про це в інтерв'ю виданню "Новое Время" розповів засновник і виконавчий директор агропромислового холдингу "Астарта" Віктор Іванчик.

За його словами, причиною дефіциту цукрового буряку на вітчизняному ринку є кліматичні зміни: посуха і відсутність вологи у ґрунті.

«Наш агрохолдинг планує виставити на продаж Савинський і Новоіванівський цукрові заводи в Харківській області. Бо навколо цих підприємств не вирощують цукровий буряк. Причина – мінливі погодні умови. Скажу прямо, Харківщина – одна з областей, де посуха відчувається найбільш гостро», — зазначає Віктор Іванчик.

Водночас підприємець наголосив, що до 2020 року в Україні спостерігався профіцит цукру.

Пропозиція перевищувала попит і надлишки у великій кількості продавали на експорт, тому й зменшився обсяг внутрішнього ринку.

«У вересні та в першій половині жовтня ми зіткнулися з певним дефіцитом цукрових буряків. Відтак ціна на кінцевий продукт стала рости. Цукру не було ще й тому, що багато заводів не могли вчасно почати сезон переробки буряків, а деякі були змушені переривати роботу через нестачу сировини», — підсумовує Віктор Іванчик.

Наразі відомо, що у процес цукроваріння, який стартував 5 вересня, вже долучилися 30 вітчизняних заводів, які звітують про виготовлення 546,1 тис. тонн цукру з 4,15 млн тонн буряків.

Читайте також:
Економіка
Минулого року обсяг українського експорту впав на 18,7%, склавши $35,9 мільярда. При цьому імпорт, навпаки, зріс на 12,5% до $62,2 мільярда.
23 квітня, 13:36
Економіка
Цьогоріч погодні умови сприяли початку посівної кампанії раніше від звичних строків. Навіть постійні ворожі обстріли тому не завада.
21 квітня, 18:30
Економіка
Дії горезвісних «фермерів» на кордоні завдали значної шкоди не тільки Україні та Польщі. Як не прикро, але страждає весь світ.
17 квітня, 20:38
Економіка
158 325 тонн — саме стільки зернових культур закупив латвійський уряд за перший квартал 2024 року. Головний продавець — держава-окупант.
09 квітня, 21:52
Економіка
Спроба захоплення влади у південноамериканській республіці підриває продовольчу безпеку у світі. Банани можуть стати на вагу золота.
12 січня, 06:02