Вітчизняні виробники цукру скаржаться на дефіцит сировини

ЕКОНОМІКА
09.11.2020, 11:23
Вітчизняні виробники цукру скаржаться на дефіцит сировини
Фото: Укрцукор

Українські цукрові заводи розпочали сезонну переробку буряку, однак не всім із них вистачить сировини.

Про це в інтерв'ю виданню "Новое Время" розповів засновник і виконавчий директор агропромислового холдингу "Астарта" Віктор Іванчик.

За його словами, причиною дефіциту цукрового буряку на вітчизняному ринку є кліматичні зміни: посуха і відсутність вологи у ґрунті.

«Наш агрохолдинг планує виставити на продаж Савинський і Новоіванівський цукрові заводи в Харківській області. Бо навколо цих підприємств не вирощують цукровий буряк. Причина – мінливі погодні умови. Скажу прямо, Харківщина – одна з областей, де посуха відчувається найбільш гостро», — зазначає Віктор Іванчик.

Водночас підприємець наголосив, що до 2020 року в Україні спостерігався профіцит цукру.

Пропозиція перевищувала попит і надлишки у великій кількості продавали на експорт, тому й зменшився обсяг внутрішнього ринку.

«У вересні та в першій половині жовтня ми зіткнулися з певним дефіцитом цукрових буряків. Відтак ціна на кінцевий продукт стала рости. Цукру не було ще й тому, що багато заводів не могли вчасно почати сезон переробки буряків, а деякі були змушені переривати роботу через нестачу сировини», — підсумовує Віктор Іванчик.

Наразі відомо, що у процес цукроваріння, який стартував 5 вересня, вже долучилися 30 вітчизняних заводів, які звітують про виготовлення 546,1 тис. тонн цукру з 4,15 млн тонн буряків.

Читайте також:
Компанії "Астарта" і "Радехівський цукор" змовилися з метою антиконкурентних дій на ринку первинної реалізації бурякового цукру.
07 квітня, 13:04
У поточному 2021 році вітчизняні фермерські господарства будуть позбавлені державної підтримки.
20 лютого, 12:37
Американський білий метелик (лат. Hyphantria cunea) є небезпечним шкідником, що розповсюджений у південних і західних областях України.
12.09.2020, 20:40
Критичні погодні умови поставили велику кількість дрібних та середніх фермерських господарств на межу банкрутства.
08.09.2020, 20:09
У перших числах серпня Мін’юст запустив оновлення реєстру юросіб. І за день до закриття старого реєстру, була здійснена рейдерська атака.
10.08.2020, 17:53
Фермерам нереально взяти кредит за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%», оскільки банки вимагають у заставу майно.
07.08.2020, 17:42