Визначено громади першочергової евакуації у разі підриву ЗАЕС

ВІЙНА
26.06.2023, 18:16
Визначено громади першочергової евакуації у разі підриву ЗАЕС
Фото: Radio NV

Російський ядерний тероризм слід сприймати цілком серйозно, бо після цілеспрямованого знищення Каховської ГЕС у центрі уваги Енергодар.

У зв'язку з цим керівництво Запорізької обласної військової адміністрації підготувало план можливої евакуації цивільного населення, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зі слів голови ЗОВА Юрія Малашка, наразі приводів для хвилювань немає – ситуація на Запорізькій атомній електростанції контрольована, українські  фахівці та інспектори МАГАТЕ слідкують за станом об'єкта.

«Відразу наголошу, що евакуації підлягають населені пункти на відстані до 50 км від ЗАЕС. А це: Долинська, Біленьківська громади Запорізького району, Хортицький і частина Дніпровського районів міста Запоріжжя. Вже є відповідна постанова Кабміну. Але радіус забруднення не буде таким, як у Чорнобилі. Головне витримати 2 години в приміщенні.

Уже є пункти евакуації, є необхідні домовленості із залізницею, а також з приватними перевізниками. Зараз продовжуємо злагодження всіх сил і засобів, бо з таким ворогом треба бути готовими до будь-якого розвитку подій: проводимо регулярні командно-штабні навчання на випадок надзвичайної ситуації, тестуємо альтернативні варіанти сповіщень про небезпеку», – повідомив Юрій Малашко.

Крім того, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати, що для того аби підірвати один енергоблок потрібен тактичний ядерний заряд, який не приводиться у дію дистанційно.

Визначено громади першочергової евакуації у разі підриву ЗАЕС_1
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Серед потенційних причин застосування тактичної ядерної зброї — «стримування держав від агресії або ескалації військових конфліктів»
28 лютого, 17:05
Війна
Окупанти обстріляли місто-супутник Хмельницької АЕС.
25.10.2023, 12:45
Війна
В МАГАТЕ "відреагували" на переведення енергоблока ЗАЕС в стан "гарячий зупин". Там заявили про планові профілактичні роботи окупантів.
25.07.2023, 06:48
Війна
Заколот «фактично зменшив загрозу ядерного конфлікту, оскільки підлеглі з меншою ймовірністю будуть виконувати його накази путіна».
03.07.2023, 08:15
Новини
Літак може виявляти та ідентифікувати забруднення, спричинені випробуваннями ядерної зброї
01.07.2023, 20:48
Світ
Бундесвер передав Україні пакет дезактиваційних технологій, які необхідні для очищення від радіоактивних, хімічних та біологічних речовин
30.06.2023, 06:56