Вкрадена перемога, що зіпсована пропагандою

ІСТОРІЯ
09 травня, 07:12
Вкрадена перемога, що зіпсована пропагандою
Фото: Facebook

Кремлівський бункерний дід у звичний для московських узурпаторів спосіб неперебірливий у партнерах. Тож покликав їх на парад до 9 травня.

Хоча урочистості з нагоди шабашу «пабєдобєсія» у РФ проводять щороку, але особливого значення там надають ювілейним. Після розвалу СССР круглі дати випадали на 1995, 2005, 2015-й роки і ось цьогоріч буде чергова ювілейна річниця — 80-та.

Якщо щорічні паради — переважно для внутрішнього вжитку, то ювілейні — нагода виміряти авторитет Москви (спершу совєцької, потім єльцинсько-путінської) у світі. Власне, оцінити лояльність до кремлівського режиму із боку міжнародної спільноти.

Виражається це у кількості та статусі гостей церемонії. Ось тому-то всі ювілейні паради Перемоги у Москві — настільки важливі й відповідальні події.

Задля того, щоби заманити у цей день до Москви «жирного гостя» доводиться часом йти на дорогі витрати та принизливі підлабузництва, компроміси і поступки у питаннях політики зовнішньої та внутрішньої. А про клопоти із підготовкою дійства та забезпеченням його безпеки — тут взагалі нема чого казати!

Зразковими і бездоганними були тільки два ювілеї: у 1995 і 2005 роках. Тоді у Москву приїздили президенти США та Франції, канцлери Німеччини, голови КНР, генсеки ООН та багато інших VIP-гостей найвищого рівня.

1995 року це коштувало чималого напруження сил. Плямою на репутації РФ була нещодавно розпочата війна проти Чечні, отож єльцин навіть оголосив під святкування двотижневий мораторій на бойові дії — одна із тих подій, яку московитські генерали вважали «ножем у спину» воюючій армії.

У травні 2005 року РФ знову воює проти Чечні, але приводів для занепокоєння було менше. У світі РФ активно співчувають через... Беслан, а тому зважати було варто не на репутацію режиму, однак на проблеми із безпекою.

Закордонних гостей лякало нібито те, що руки кавказького джихаду простягалися до самої Москви.

70-й ювілей РФ відзначала вже без західних лідерів. Лаври патентованого «визволителя Європи» путін проміняв на самопроголошений титул «повертателя Криму».

З того часу кремлівський диктатор намагається гуртувати на 9 травня лідерів «глобальних» Півдня та Сходу. Що ж до безпеки, то в 2015-му російській столиці ВЖЕ не загрожувало кавказьке підпілля і ЩЕ не загрожувала Україна.

Інакше ситуація виглядає сьогодні — путінізм це усвідомлює, тому й нервує, принижується з ініціативами тимчасового перемир'я (прямо як у 1995-му). Зіпсувати головне свято РФ українцям до снаги, як вербальними, так і кінетичними засобами впливу.

Вкрадена перемога, що зіпсована пропагандою_1

Автор – Максим Майоров, аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Читайте також:
Історія
Пам’ятаймо Заліщики: як радянські кати кидали українців у Дністер разом із вагонами.
07 липня, 23:37
Історія
29 червня 2016 у в бою з російським агресором загинув Герой України, один з кращих оперних співаків світу, доброволець Василь Сліпак (Міф).
29 червня, 09:01
Історія
Могила перших героїв, які полягли за незалежність України, нині в бур’янах і чагарях.
28 червня, 07:37
Історія
У червні згадуємо одну з найстрашніших трагедій радянського терору — вбивства в урочищі Саліна.
27 червня, 06:25
Війна
Назавжди в строю: три історії мужності.
26 червня, 18:05
Війна
Бій під Лисичанськом: добровольці з Полку Калиновського стримували наступ росіян.
26 червня, 13:08