Гітлерівці жахалися звірств росіян в окупованій Україні

ІСТОРІЯ
26.08.2024, 19:21
Гітлерівці жахалися звірств росіян в окупованій Україні

Чийого роду-племені були найжорстокіші карателі нацистської коаліції під час Другої світової війни? — Вихідці із совєцької росії!

На цьому наполягає італійський маршал Джованні Мессе, який командував експедиційним корпусом в українських степах у 1941-1942 роках. Його спогади «Війна на російському фронті» є цінним історичним джерелом, яке затавроване московським Кремлем.

Після появи гітлерівських військ в Україні окупанти відразу розпочали вербування колаборантів, масовість явище набуло на Лівобережжі серед так званих російськомовних осіб (очевидно, вихідців із Московії — прим. ред.). Ось, що писав про це маршал Мессе:

«На підтвердження своїх думок наведу цікаву «шкалу лиходійства» різних іноземних формувань, що боролися на території СССР. Вона складена на основі різних опитувань мешканців, які скаржилися моїм солдатам у комендатурах, і має наступну градацію жорстокості:

  • перше місце – російські білогвардійці;
  • друге місце — німці (здебільшого ґештапо та СС);
  • третє місце — румуни;
  • четверте місце — угорці;
  • п'яте місце — уродженці Фінляндії (шведи, фіни);
  • шосте місце — власне, італійці».

Італійський полководець був шокований діями колишніх російських білогвардійців із лав війська Антона Дєнікіна та Пєтра Врангеля; влітку 1941 року вони повернулися разом з армією Третього Райху задля того, щоби катувати й вішати. Зацитуємо Джованні Мессе:

«25 квітня 1928 року генерал Врангель помер у Брюсселі, але багато панів офіцерів, які втекли із бароном у листопаді 1920 року за два десятиліття виконали його завіт. Вони повернулися на береги Чорного моря, маючи благословення генерала Дєнікіна на священну війну на так званому півдні росії. Ось кілька прізвищ, довільно взятих мною зі списків співробітників Абверу, хоча сам список довгий і кривавий:

  1. Громов Фьодор — поручик Алєксєєвського полку, від початку 1943 року працював у німецькій контррозвідці у Миколаєві, відповідав за ліквідацію українського підпілля.
  2. Дадикін Алєксандр — колишній врангелівський офіцер, працював у 1943-1944 роках у Херсоні у підрозділі Абер-офіцер-3, завідував катівнями.
  3. Макаров-Міронов Ніколай — служив у Дєнікіна і Врангеля, від травня 1943 року — резидент Абвера у місті Старий Крим, згодом тероризував українське населення Мелітополя та єврейське Одеси».

Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що найстрашнішим злом (другим після совєтів) для українців під час Другої світової війни були мадяри. Вони втопили у крові не одне село.

Російський боєць Waffen-SS на Харківщині (літо 1942 року)
Російський боєць Waffen-SS на Харківщині (літо 1942 року)
Читайте також:
Історія
22 січня 1919 року у середмісті Києва було доволі гамірно й по-святковому тепло. На вулицях майоріли синьо-жовті стяги, натовп чекав дива...
22 січня, 07:12
Історія
Нинішня влада України у цілому і Львова зокрема не розшукує прізвища і нащадків каральних служб СССР. Вони й досі тут, чекають на Москву.
06 січня, 20:30
Полтава
Жителі маленького села Грякове зійшлися на урочисту подію. Днями встановили банер із портретом полеглому у боях проти московитів земляка.
23.12.2024, 20:30
Полтава
На фасаді Ліцею імені Тараса Шевченка встановили пам'ятні дошки сімом воїнам. Усі вони свого часу були учнями й випускниками закладу.
15.12.2024, 11:45
Історія
13 грудня 1963 року відійшов у засвіти незламний Василь Симоненко. Поет з Україною в серці, який кинув виклик совєцькому режимові...
13.12.2024, 19:25
Опінії
Для багатьох українців 1 грудня асоціюється виключно з кількома вітчизняними подіями, що визначили нашу долю. Естонці мають подібну історію.
01.12.2024, 19:52