Влада Нарви пручається декомунізації міських вулиць

СВІТ
28 липня, 13:02
Влада Нарви пручається декомунізації міських вулиць
Фото: Delfi

Міністр державного управління Естонської Республіки Яак Ааб вимагає від Нарвської ради прибрати з міської топоніміки прізвища комуністів.

Виявляється, що на території населеного пункту після відновлення незалежності країни у 1991 році досі є вулиці, названі на честь учасників більшовицького Жовтневого перевороту.

Про це нещодавно повідомили журналісти місцевого видання "Delfi", посилаючися на офіційну заяву урядовця.

Мова йде про Анціса Даумані та Альберта-Авґуста Тійманні — діячів так званої Естляндської трудової комуни, що у листопаді 1918 — січні 1919 років була виразником інтересів російського уряду Владіміра Лєніна на території Східної Естонії.

За словами Яака Ааба, існування вулиць на честь "посіпак більшовицьких терористів" не тільки не відповідає чинному закону "Про географічні назви", але і є несумісним із політикою пам'яті, яку сьогодні сповідують естонці.

«Міністерство фінансів і Рада з географічних назв Естонської Республіки неодноразово звертали увагу на те, що вулиці Даумані та Тійманні повинні бути змінені. Адже вказані особи активно боролися проти державної самостійності Естонії й були учасниками злочинних дій більшовицького режиму проти естонського народу. Наразі ми чекаємо на остаточне рішення міської влади Нарви», — коментує ситуацію міністр державного управління Яак Ааб.

Слід зауважити, що декомунізовані назви Нарвська міська рада затвердила ще в грудні 2018 року: замість вулиці Даумані має з'явитися вулиця Ківілінна, а замість Тійманні — Солдіна.

Проте до сьогодні депутати та міський голова не ухвалили відповідного рішення, навіть всупереч непримиренній позиції уряду країни щодо "такого вшанування" естонських поплічників більшовиків.

Читайте також:
Так звані "європейські цінності" все більше нагадують відродження найгірших проявів тоталітарної ідеології.
25 червня, 11:32
Ідейні спадкоємці лєнінізму-маоїзму розпочали дикунську "культурну революцію" з метою підкорити собі минуле заради утопічного майбутнього.
19 червня, 10:23
Ситуація з «9 травня» яскраво показує, що Україна досі програє в ідеологічній війні.
07 травня, 12:50
Центр досліджень визвольного руху оголосив старт конкурсу студентських наукових робіт.
15 березня, 07:48
В столиці має з’явитися пам’ятник українському державному і політичному діячеві Симону Петлюрі.
13 березня, 09:55
Щороку 9-10 березня в Україні відзначають так звані Шевченківські дні.
09 березня, 10:00