Влада Семенівки лягла під земельну мафію
Спритні на руку ділки не повинні уникнути відповідальності. Особливо це стосується депутатів і чиновників, які наживаються під час війни.
Про результати досудового розслідування щодо незаконного користування 69,5 га землі гідрологічного заказника місцевого значення «Лубкове» повідомила пресслужба Полтавської обласної прокуратури. Екосистема входить до Семенівської громади.
Зазначається, що селищна рада спільно із неназваним приватним агропідприємством Кременчуцького району розорили незаймані угіддя. Землі перебувають на балансі Державної екологічної інспекції Центрального округу, але бюрократи вирішили порушити закон.
Станом на тепер обласна прокуратура Полтавщини подала позов, серед вимог — визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та повернення її з незаконного користування Семенівській селищній територіальній громаді. Йдеться про угіддя природно-заповідного фонду площею 69,5 га вартістю майже 2,3 мільярда гривень.
«Прокурори встановили, що у 2023 році Семенівська селищна рада уклала із ПСП договір оренди землі на новий строк, незважаючи, що вказана ділянка розташована на території гідрологічного заказника місцевого значення «Лубкове». До того ж земельну ділянку передали в оренду, як землю сільськогосподарського призначення. Наразі Господарський суд Полтавської області відкрив провадження у справі.
Частиною 3 статті 7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» передбачено наступне: на землях природно-заповідного фонду й іншого природоохоронного або історико-культурного призначення забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів та об'єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням. Суд має розглянути справу найближчими днями», — заявили у прокуратурі.
Своєю чергою, Відділ земельних відносин виконавчого комітету Семенівської селищної ради прокоментував, що значна частина земель на території громади використовується без правоустановчих документів. Той факт, що документи видані місцевими чиновниками за хабарі, в органі самоврядування змовчали.
Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, як суд легалізував рейдерське захоплення землі Музею у Пирогово. Міністерство культури поспішило заявити, що скандальне питання оскаржать у Верховному суді.