Водяні блохи допомогли очистити стічні води

05.10.2023, 21:48
Водяні блохи допомогли очистити стічні води
Фото: The Guardian

Дослідники навчилися використовувати дафній для фільтрації каналізації. Крихітні ракоподібні здатні імітувати роботу пилососа типу «Dyson».

Результати відповідного експерименту оприлюднено на шпальтах впливового британського видання The Guardian. На думку науковців, крихітні водяні блохи можуть знешкоджувати пестициди та промислові хімікати у стічних водах.

Такий спосіб фільтрації отруйних рідин у каналізаційних та інших трубах під землею не завдає шкоди біорізноманіттю. А отже, позбавляє застосування людством дорожчих і шкідливіших способів очищення.

Рід Daphnia поєднує більш ніж 450 видів крихітних ракоподібних, які очищують корм, заковтуючи будь-які дрібні частинки детриту, водоростей чи бактерій на своєму шляху. Дослідники виростили популяцію нових водяних бліх із відкладень із дна рік.

«Ці організми виявилися здатними споживати багато забруднювальних речовин: залишки ліків, пестициди, важкі метали, хімікати тощо. Водяні блохи з роду дафній можуть адаптуватися до різних умов і самі підтримувати свою популяцію. Ми певні, що їх можна успішно використати на сучасних водоочисних станціях», — підсумували науковці.

Читайте також:
Життя
Міжнародна група науковців дослідила зірку WD 0816-310 за допомогою великого телескопа. Вони помітили вкрай незвичайну деталь.
28 лютого, 21:39
Життя
Група бактеріофагів в організмі негативно впливають на мозок та поведінку людей. Борються з ними специфічні «вірусні» трансплантати.
07 лютого, 08:24
Історія
Гомініди археологічних культур палеоліту, мезоліту та енеоліту вживали фрукти, рибу та м'ясо. Розшифрувати раціон допоміг ДНК-тест.
28 січня, 19:52
Світ
Природні умови можуть створити концентрацію фосфатів, яка у мільйон разів перевищує нормальну. Нарешті теорія доведена практикою.
24 січня, 14:13
Життя
Дослідники зі США запропонували конкретні рекомендації, як цього досягти. Вони самі випробували покращення смаку напою.
01 січня, 06:00
Життя
Співробітники біолабораторії в Інституті Вайцмана відзвітували про прорив у вирощуванні синтетичних утробних плодів людини.
08.09.2023, 20:22