Водяні блохи допомогли очистити стічні води

05.10.2023, 21:48
Водяні блохи допомогли очистити стічні води
Фото: The Guardian

Дослідники навчилися використовувати дафній для фільтрації каналізації. Крихітні ракоподібні здатні імітувати роботу пилососа типу «Dyson».

Результати відповідного експерименту оприлюднено на шпальтах впливового британського видання The Guardian. На думку науковців, крихітні водяні блохи можуть знешкоджувати пестициди та промислові хімікати у стічних водах.

Такий спосіб фільтрації отруйних рідин у каналізаційних та інших трубах під землею не завдає шкоди біорізноманіттю. А отже, позбавляє застосування людством дорожчих і шкідливіших способів очищення.

Рід Daphnia поєднує більш ніж 450 видів крихітних ракоподібних, які очищують корм, заковтуючи будь-які дрібні частинки детриту, водоростей чи бактерій на своєму шляху. Дослідники виростили популяцію нових водяних бліх із відкладень із дна рік.

«Ці організми виявилися здатними споживати багато забруднювальних речовин: залишки ліків, пестициди, важкі метали, хімікати тощо. Водяні блохи з роду дафній можуть адаптуватися до різних умов і самі підтримувати свою популяцію. Ми певні, що їх можна успішно використати на сучасних водоочисних станціях», — підсумували науковці.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
«Місто під кригою», або мовою оригіналу «Camp Century», — саме такою знахідкою поділилися американські дослідники. Об'єкт виявили з повітря.
01 грудня, 10:34
Життя
Міжнародна співпраця науковців за підтримки фахівців Єльського університету здивувала академічний світ. У США представили новий тип матерії.
19 листопада, 14:53
Життя
Зазвичай малеча звертає особливу увагу на консистенцію того, що пропонують їсти дорослі. Ця прискіпливість досягає піка у 6-7 років.
07 липня, 09:37
Життя
Музична диверсія тисячоліття, що змінила сприйняття людством звуків. Це далеко не конспірологічна теорія, як видається на перший погляд.
01 липня, 21:41
Життя
Міжнародна група науковців дослідила зірку WD 0816-310 за допомогою великого телескопа. Вони помітили вкрай незвичайну деталь.
28 лютого, 21:39
Життя
Група бактеріофагів в організмі негативно впливають на мозок та поведінку людей. Борються з ними специфічні «вірусні» трансплантати.
07 лютого, 08:24