Вплив «Росатому» не обмежується лише атомною енергетикою

Опінії
18.07.2023, 19:06
Вплив «Росатому» не обмежується лише атомною енергетикою
Фото: Facebook

Ядерний шантаж цивілізованого світу глибинний. Запорізька АЕС – лише верхівка цього айсбергу, спонсорованого колективним Заходом.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Ознайомилася сьогодні з дослідженням щодо впливу Росії на окремі сфери, не дивлячись на санкції, через присутність "Росатому" у торгівлі з Заходом. Дослідження готував Центр безпекових досліджень "СЕНСС".

Згодна з тим фактом, що: «Корпопація є оператором російського впливу майже у всіх регіонах світу. Надаючи країнам кредити для будівництва та модернізації АЕС, Росія не просто забезпечує себе стабільним прибутком, а має вплив на країну щонайменше протягом періоду виплат. Крім цього, кредитні угоди зазвичай підкріплюються контрактами на постачання палива на весь життєвий цикл атомної станції, який складає як мінімум 60 років».

Власне, це підтверджують й наявні дані. Видання "Bloomberg" раніше писало, що експорт у стратегічній російській атомній промисловості минулого року зріс більше, ніж на 20%.

Це приносить Кремлю доходи та цементує вплив на нове покоління глобальних покупців, тоді як Захід не поспішає запроваджувати санкції проти російської атомної промисловості. Більше того, Болгарія, Чехія, Угорщина та Словаччина закуповувати паливо у "Росатому" після 2022 року.

Угорщина взагалі традиційно говорить, що проти будь-яких санкцій ЄС щодо російської атомної промисловості. Ясна річ: на території Угорщини будуються реактори для АЕС за підтримки "Росатома".

Як відомо, угорська АЕС "Пакш" має чотири невеликі реактори російського виробництва, і станція отримує ядерне паливо з РФ. Окремо варто сказати й про те, що вплив "Росатому" не обмежується лише атомною енергетикою.

Сама по собі структура у понад 400 компаній дозволяє впливатм на різні сфери, у тому числі в тіньовому форматі. З огляду на те, що Кремль тримає у заручниках ЗАЕС, періодично погрожуючи всьому світові, залежність частини країн Заходу від російської енергкьрки виглядає як наглядна проблема помилковості курсу у попередні роки.

Читайте також:
Політика
Імовірно, це відкриває шлях до продажу компанії за $525 млн
вчора, 09:36
Економіка
Два азійські деспоти із Пекіна та Москви не стидаються мити руки кров'ю поневолених народів і дурити Захід. Їхній бізнес приносить плоди.
16 квітня, 12:23
Політика
«Останній Бастіон» ще рік тому писав про те, що онлайн-казино Pin-UP належить росіянам. Але КРАІЛ продовжила ліцензію Pin-UP ще на рік.
16 березня, 15:00
Політика
Вони вже не бояться того, що влада в Україні це помітить.
27 лютого, 15:03
Кримінал
До злочинної організації входили п'ять громадян московії та п'ять громадян України.
09 лютого, 15:45
Війна
Едуард Худайнатов контролював українського нафтотрейдера через низку офшорних компаній і підконтрольних осіб.
06 лютого, 17:47