ВР витратить майже сім мільйонів, щоб потішити нардепів персональними гаджетами

УКРАЇНА
07.06.2018, 07:02

Незабаром на робоче місце кожного народного депутата покладуть новий і дуже дорогий персональний гаджет. Звісно ж, його вартість із зарплати парламентарів вираховувати не будуть. Її оплатимо ми з вами — з бюджетних грошей.

Моніторячи річний план закупівель Управління справами Верховної Ради України на 2018 рік, у розділі "Закупівлі за квітень" помічаємо одну дуже цікаву статтю витрат: придбання планшетних комп'ютерів. "Очікувана вартість закупівлі планшетних комп'ютерів для Верховної Ради — 6 мільйонів 902 тисячі 300 гривень", — повідомили у відповіді на наш запит в управлінні комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради.

То для кого і, головне, заради чого такі колосальні витрати? Як вдалося з'ясувати, планшети купують для кожного депутата персонально. "Ці засоби комп'ютерної техніки закуповуються для створення мобільного робочого місця народного депутата України, — каже у відповіді на запит Едуард Денисов, заступник керуючого справами управління Апарату Верховної Ради України. — Їх купують з метою комп'ютеризації та інформатизації законодавчого процесу Верховної Ради України. Для підготовки та проведення засідань комітетів за безпаперовою технологією".

Відкривши перший-ліпший сайт інтернет-магазину, бачимо, що купити новий планшет сьогодні можна за суму від 2 до 10 тисяч гривень. Якщо поділити заплановану до витрат суму на кількість народних обранців, то виходить, що один планшет для депутата куплять за більш як 16 тисяч гривень. Але чиновники чомусь вважають, що навіть зекономлять, бо мали право закупити техніку ще дорожче.

"Згідно з постановою Кабміну "Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп'ютерів державними органими, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету" від 4 квітня 2001 року №322, гранично допустима сума витрат бюджетних кошів на закупівлю ноутбука — 27 тисяч гривень", — додає Едуард Денисов. Тобто пан Гройсман дозволяє купувати ноутбуки для чиновників за 27 тисяч гривень, а парламент купує лише за 16 тисяч те, що на ринку продається значно дешевше. Дякуємо! Зекономили. Нема сумніву, що нові планшети стануть у пригоді депутатам. Ось, наприклад, заступницю голови ВР Оксану Сироїд під час пленарного засідання спіймали на тому, що вибирала собі в інтернеті... колготки. А депутата Дмитра Добкіна зловили на тому, що під час сесії замовляв собі відпочинковий тур за 135 тисяч євро.

Оля Піліщук