Ядерний шантаж росії більше не працює?

СВІТ
05 червня, 06:25
Ядерний шантаж росії більше не працює?
Фото: Financial Times

Кремль знову розмахує своєю ядерною палицею. Проте, який насправді у неї фізичний стан, невідомо навіть самим московитам.

Минулого тижня путін укотре застеріг країни-учасниці НАТО від дозволу для України використовувати західну зброю для ударів по РФ, зазначає видання Financial Times. Бункерний дід пригрозив «серйозними наслідками».

Зі слів самовпевненого диктатора, що партнери України мають усвідомлювати «маленьку територію та щільне населення» багатьох європейських держав. Мовляв, туди цілком може прилетіти «Сармат».

Слідом за ним алкочиновник мєдвєдєв уточнив: «Застосування тактичної ядерної зброї також може бути прораховано. Це було б фатальною помилкою, за яку розплачуватиметься колективний Захід».

На тлі цих заяв Москва зробила дії, щоби наголосити на своїх погрозах: російські війська проводять ядерні навчання недалеко від кордону з Україною (на Донщині та Прикаспійських степах — прим. ред.). Однак ці кроки не завадили кільком країнам НАТО, включно зі США, схвалити використання своєї зброї по РФ.

Позитивним моментом є те, що Вашинґтон з європейськими союзниками зараз менше стурбовані загрозою того, що Москва застосовуватиме ядерну зброю, ніж це було ще 18 місяців тому. З іншого боку, вони також дедалі більше стурбовані ситуацією на полі бою.

Готовність дозволити Україні завдавати ударів у відповідь по артилерійських позиціях і ракетних базах противника (навіть, якщо вони знаходяться на території самої РФ) відбиває стурбованість тим, що Київ поступово програє війну. У результаті західні прихильники почуваються змушеними терпіти більший рівень ризику, щоб утримати Україну у боротьбі проти агресора.

Постійне надання Києву нового значного потенціалу — ракет великої дальності, танків, винищувачів — супроводжується тривалими, іноді болісними дебатами на Заході та ядерними загрозами з боку РФ. Але щоразу, коли країни НАТО переступали поріг, Кремлю не вдалося реалізувати свої ядерні загрози, полегшуючи західним партнерам України зробити наступний крок.

Однак той факт, що уряд США (хто б не сидів у Білому домі Джозеф Байден чи Дональд Трамп — прим. ред.) та їхні союзники більше не такі стурбовані ядерною стратегією РФ, не означає, що вони повністю відкидають загрозу. Справді, є деякі західні посадовці, які, як і раніше, дуже стурбовані можливістю ескалації, пов'язаної з дозволом на використання зброї для завдання ударів по території РФ.

Їх турбує те, що Москва розцінить цей останній крок як ескалацію проксі-війни з боку Заходу і може зробити те, що вона вважає симетричною відповіддю, включно з контрударами на території НАТО. Це може призвести РФ і НАТО до прямого конфлікту, якого західні лідери завжди прагнули уникнути, навіть, якщо доведеться пожертвувати Україною.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що у Кремлі добре усвідомлюють схильність НАТО берегти своїх військових і цивільних. Тож у РФ може виникнути стимул застосувати ядерну зброю.

Читайте також:
Політика
Позивачем виступають кілька державних органів РФ. З одного боку — прокурори й слідчі, а з іншого — карельський ґауляйтер Артур Парфьончіков.
08:26
Політика
У разі, якщо адміністратори Facebook чи Instagram помітять мову ворожнечі щодо євреїв, користувачів каратимуть. Штрафами не обмежаться.
12 липня, 08:28
Опінії
Головні ненависниці, які знущалися з людей за ознаками віку, статі, фізіології, дикції, стали нити. Мовляв, їх цькують «войовничі гієни».
10 липня, 07:11
Політика
Одіозний українофоб Геннадій Труханов знову розщедрився на скандал. Міського голову турбує зростання ненависті до всього російського.
09 липня, 21:43
Політика
Чинний угорський прем'єр-міністр уміло спекулює історичними подіями. Ба більше: він маніпулює фактами заради утримання у руках влади.
05 липня, 21:43
Політика
Однопартійці Анґели Меркель повернулися до пацифістської риторики. Мовляв, Київ має берегти людей, домовившись про кінець війни із Москвою.
27 червня, 14:55