Шанси застосування росією ядерної зброї зростають
У Кремлі добре усвідомлюють схильність НАТО берегти своїх військових і цивільних Тож у РФ може виникнути стимул застосувати ядерну зброю.
На цьому наполягає директор зі стратегії та контролю над озброєннями в Міжнародному інституті стратегічних досліджень (IISS) Вільям Альберк. Аналітик намагається по новому осмислити ядерну доктрину росії, ґрунтуючись на її поведінці у дворічній війні проти України.
Один із ключових висновків полягає в тому, що Захід має відмовиться від ліберальних установок і продемонструвати агресору зі Сходу рішучість захищати не тільки свою територію, а й власну картину світу. І чим швидше, то краще.
Бо вся новітня «вісь зла» (КНР-РФ-Іран-КНДР-Сирія-Ємен) позиціює низьку толерантність до втрат як один зі своїх козирів у майбутніх війнах. Це не означає, що Заходу треба стати кровожерливим, але що точно йому необхідно зробити — це збільшити власний больовий поріг, чим зараз, до речі, займається Емманюель Макрон.
«Здатність росіян зазнавати втрат має ключові наслідки для американської та російської військової стратегії, оскільки дві країни намагаються визначити поріг «неприйнятних втрат», щоб змусити іншу сторону поступитися. Якщо толерантність США та їхніх союзників до втрат серед особового складу і матеріальних засобів буде на порядок нижчою, ніж у росії, то в разі прямої конфронтації у Кремля може виникнути стимул застосувати ядерну зброю, щоби завдати неприйнятної кількості втрат збройним силам НАТО і змусити їх капітулювати.
У міру того як РФ знищує цивільну інфраструктуру в Україні, складається враження, що російське керівництво дотримується стратегії, за якої жертви серед цивільного населення є характерною рисою, а не наслідком його кампанії. Це контрастує із цілями США: звести до мінімуму втрати серед цивільного населення під час військових операцій, зокрема коштом використання високоточної зброї та вдосконалених процедур прицілювання. Не варто забувати, що РФ також більш терпима до втрат серед власного цивільного населення, ніж США.
Так, росія провела обмежену евакуацію цивільних осіб поблизу російсько-українського кордону і не прагнула забезпечити надійний захист прикордонних районів. Натомість пріоритетом став захист вищого керівництва країни та ядерного командування. Це вказує на те, що в разі війни існує ймовірність того, що РФ націлить ядерну зброю на цивільне населення НАТО, щоби швидко зломити волю Заходу, не доводячи справу до загальної ядерної війни зі США, при цьому не боячись власних жертв у разі відповіді», — наголосив Вільям Альберк.
Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що ризик виникнення глобальної ядерної катастрофи посилюється. Учасники Договору про заборону ядерної зброї попередили про «екзистенційну загрозу для людства».