Як народні казки можуть допомогти у дослідженні інших планет?

20.06.2023, 23:11
Як народні казки можуть допомогти у дослідженні інших планет?
Фото: google

Науковці шукають оригінальні рішення для космічних програм, навіть користуючись підказками з фольклору.

У класичній казці Гензель і Гретель кинули крихти хліба під час прогулянки через ліс, щоб не заблукати. Ровери можуть використати подібний трюк, щоб подорожувати іншими планетами, не втрачаючи своїх даних.

Якщо марсохід назавжди втрачає зв’язок із Землею, усі зібрані ним дані зникають. Щоб уникнути цього, дослідники пропонують використовувати систему мультировера. У такій установці маленький марсохід з’єднується з більшим «батьківським ровером».

Менший марсохід буде зістрибувати з основного марсохода, щоб дослідити будь-яку невизначену територію. Серед таких місць можуть бути печери або лавові труби. Маленький марсохід кидатиме за собою датчики, як крихти хліба, під час руху. І ці датчики можуть по бездротовому зв'язку передавати будь-які зібрані дані назад на базовий ровер.

Вольфганг Фінк і його колеги запропонували цю ідею науковій спільності. Щоб показати, що концепція може працювати, його команда створила прототип датчиків «хлібних крихт», які спілкуються через Wi-Fi. Кожен розміром приблизно з футляр AirPods.

Стратегія навігації також може бути корисною тут, на Землі. Уявіть собі землетрус. Ровер із сенсорним керуванням може бути відправлений у завали, які надто небезпечні для людей. Навіть якщо він зламається, слід датчиків все одно може передати його спостереження пошуково-рятувальним групам.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00