«Як парость виноградної лози, плекайте мову» – голова Миколаївської ОДА Савченко глузує з власної безграмотності

УКРАЇНА
23.10.2016, 09:45

Переможець конкурсу на посаду голови Миколаївської обласної держадміністрації, народний депутат від «БПП» Солідарність» Олексій Савченко у своїй письмовій презентації на конкурсі припустився величезної кількості помилок – 44 у 52 словах.

Про це кілька днів тому повідомили журналісти програми «Схеми», отримавши доступ до документів презентації і результатів тестової роботи переможця конкурсу.

Зокрема, новоспечений голова Миколаївської ОДА припустився численних друкарських помилок, неузгоджував слова в словосполученнях, почасти використовував узагалі незрозумілі звороти. Наприклад, «диячу освиту» замість «дитячу освіту» або «навидь ликів» замість, очевидно, «навіть ліків».

Після оприлюднення тексту презентаційної роботи Савченка, інтернет-спільнота одразу вибухнула жартами, мемами та глузливими коментарями.

Сам Олексій Савченко пояснив журналісту програми таку кількість помилок у своїй презентації так: «Спочатку я почав писати ручкою, так. А потім мені сказали, що ручкою не приймуть. І мені треба було швидко це надрукувати. І я вже не, ну розуміючи, те, що треба щось здавати, да, а те, що я написав не приймуть, то я вже, як воно там було, не дивився», – зазначив Савченко.

Попри повну безграмотність й сумнівне володіння українською мовою (обов’язкова вимога для керівника облдержадміністрації як держслужбовця категорії «А»), президент Петро Порошенко назначив Савченка на посаду голови Миколаївської ОДА з випробувальним терміном 3 місяці.

Можливо, Савченко вчився грамоті на прикладі колишнього прем’єра Миколи Азарова чи слідом за регіоналом започатковує власний правопис української мови – савченківський – покаже час. Поки що ж суспільство отримало черговий приклад цементування влади президентом і просування ним «своїх» осіб. Хай вони й не відповідають займаному рівню.

Щоби виправдатися за безграмотність, Савченко впав на дурня. Він пожартував над власними помилками і продекламував вірш Максима Рильського «Плекайте мову». Під час запису відео Савченко одягнув футболку з власними «перлами».

Цікавий хід від політтехнологів, коли шляхом привертання уваги до меншої дурниці, приховується більша. Таким прийом часто грішив гуру всіх вітчизняних «проффесорів», доктор економічних наук,професор, дійсний член Академії економічних наук України, член Президії Національної академії наук України Віктор Федорович Янукович. Чого тільки варта його «Йолка», «Европа» і «премЬер-міністр».

Тому Олексію Савченко є куди зростати професійно. І науково. Головне, не забувати плекати мову. І вивчити, що «проффесор» пишеться з одною літерою «ф». А то всяке може бути. З огляду на те, як голови ОДА останнім часом полюбили ставати «науковцями» (натяк на керівника Полтавської облдерж-ї).