Як пережити карантин з дітьми – поради психолога

29 березня, 13:25
Як пережити карантин з дітьми – поради психолога
Фото: Останній Бастіон

Батьки під час карантину працюють з дому. Діти також вдома. Як організувати день в умовах, коли діти буквально «сидять на голові»?

Порадами поділилась кризовий і сімейний психолог Наталія Борисова.

Порада 0 – "погані" батьки

Карантин карантином, але батькам треба працювати. Тому ви інколи можете дістати планшет, смартфон, завантажити туди побільше ігор та так зайняти дітей. Звичайно, такими методами краще не зловживати.

Порада 1 – прогулянка для здоров’я

Сходіть на прогулянку з дітьми, але не контактуйте з іншими.

Як пережити карантин з дітьми – поради психолога_1

Але не просто пускайте дітей у двір або в гості до однолітків для "обміну вірусами", а саме гуляйте сім'єю. Хоча б один годинку проведіть в парку чи сквері. Головна умова – поменше людей навколо.

Так прогулянка дозволить поставити «дах» на місце, ходьба допоможе розім’яти спину і ноги, а сонце, свіже повітря і рух зміцнять імунітет. Зараз це важливо. До того ж, на вулиці можна вигадати набагато більше сімейних ігор та розваг.

Порада 2 – займіться фігурою

Поки спортзали «пішли» на карантин, влаштуйте собі тренування в домашніх умовах. Це дозволить зміцнити здоров'я, заспокоїти нерви, а також наповнить мозок дофаміном, ендорфінами та іншими корисними речовинами.

Як пережити карантин з дітьми – поради психолога_2

Присідайте, віджимайтеся від підлоги, качайте прес разом з дітьми. Для посилення візьміть малечу на руки, посадіть на плечі і робіть вправи з "вантажем". Відмінне тренування – це біг з перешкодами по квартирі. Можна влаштувати естафету.

Порада 3 – релакс під музику

Якщо після сімейного тренування ви залишитеся в доброму здоров'ї, спробуйте наступний прийом: включіть музику і розслабтеся. Музична терапія допоможе вам не помітити, як діти бешкетують.

Порада 4 – арттерапія

До речі, малювати ви можете разом з дітьми. При цьому поєднуйте різні види терапії. Для цього заведіть собі спеціальний зошит, і кожен день пишіть хроніку "Як ми провели карантин".

Порада 5 – поспівайте

Пісні допоможуть на час відволіктися від карантину, курсу валют, закриття метро і розважальних центрів. Не обов'язково влаштовувати виступи на балконах, як в Італії, але караоке в квартирі перед дітьми – непогана ідея.

Порада 6 – кінотерапія

Тільки не включайте фільми про віруси, хвороби, апокаліпсиси. Краще поставте якусь комедію чи мультики з дітьми. Приготуйте до фільму домашні сухарики чи какао з печивом і насолоджуйтеся затишним вечором.

Читайте також:
Вживання психотропних речовин, одержуваних із частин квітучих рослин коноплі, спричиняє незворотні процеси, як розлади психіки.
17 жовтня, 07:51
Надихнувшись дослідами фізіолога Івана Павлова, європейські ділки від медицини тестуватимуть свою вакцину на піддослідних гоях з України.
16 жовтня, 10:37
Вони заробляють на продажу своєї плазми з антитілами.
15 жовтня, 15:55
Антитіла до вірусу SARS-CoV-2, відомого як COVID-19, зберігаються в людському організмі не більше 4 місяців після одужання.
15 жовтня, 09:42
День українського козацтва, свято Покрови та День захисника України.
14 жовтня, 16:20
Пакистанська влада оголосила про взяття під контроль ситуації щодо руйнівних наслідків навали сарани на поля з врожаєм.
10 жовтня, 17:04