Як правильно ставити перед собою цілі, щоб їх досягати?

06.07.2023, 16:32
Як правильно ставити перед собою цілі, щоб їх досягати?

Аби не відбувалося довкола, завжди ставте перед собою цілі. Вони допоможуть концентрувати дії й енергію, знизять відчуття невизначеності.

Важливо знати: щоразу, як ми досягаємо цілі, мозок виробляє дофамін – так званий гормон щастя. Тому ми відчуваємо піднесення від своїх навіть найменших успіхів.

Тож ставити перед собою цілі та досягати їх – додаткове джерело радості, позитиву, щастя і любові до життя. А як зробити свої цілі досяжними й такими, що приносять радість?

  • По-перше, переконайтеся, що ваші цілі конкретні й вимірювані, і ви можете відчути результат: «Більше спілкуватися з друзями», – це не конкретна ціль; «Зустрітися з друзями наприкінці тижня», – конкретний і вимірюваний план.
  • По-друге, ціль має бути реалістичною, а для її виконання потрібні конкретні кроки: «Хочу на Місяць». Не варто плутати цілі і бажання, які потребують особливих умов. «Хочу стати астронавтом», – це конкретна ціль, яка передбачає план дій.
  • По-третє, досягнення цілі має залежати від вас: «Зробити доньку успішною бізнесвумен». А що як у доньки зовсім інші плани? «Допомогти доньці збудувати кар'єру», – це коректна ціль, що потребує вашої участі.

Важливо розуміти, цілі мають відповідати вашим цінностям. Так, якщо ваші цінності – музика, мистецтво, творчість, – то ваша ціль, скажімо: навчитися грати на гітарі.

У кожної цілі має бути термін реалізації:

  1. Розбийте цілі на кроки.
  2. Визначте час на кожен крок.
  3. Запишіть плани в нотатник – він допоможе контролювати прогрес і триматися мети.
І пам'ятайте, саме цілі наповнюють наше життя сенсом.

Автор – Юлія Юссеф, фаховий психотерапевт

Читайте також:
Життя
Які б не були виклики долі, всім нам слід змалечку вміти протистояти цьому стану, навчитися його контролювати й опановувати себе...
11.08.2023, 16:41
Життя
Ретравматизація виникає у миті, коли обставини, за яких людина отримала психологічну травму, повторюються. Війна – одна з них.
24.02.2023, 22:16
Життя
«Лінь раніше за мене народилася», – коли чуємо подібне, знаємо, про що йдеться. Подивімося ж на звичні лінощі під психоаналітичним кутом.
09.02.2023, 07:09
Життя
Через війну абревіатура ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) із професійного словника психологів перекочувала у повсякденне спілкування.
31.01.2023, 07:00
Життя
Дехто з українців щось втратив через цьогорічну російську агресію. Кожна втрата – це горе, звичайне людське горе!
22.12.2022, 09:36
Життя
Скоро мине 10 місяців, як психіка більшості українців перебуває під впливом сильного навантаження. Ну, це логічно, – бо війна.
14.12.2022, 17:19