ЄС потребує власної розвідслужби для протидії РФ

СВІТ
27.10.2024, 14:03
ЄС потребує власної розвідслужби для протидії РФ
Фото: Bloomberg

У Брюсселі й Страсбурзі занепокоєні зростанням російського впливу на об'єднану Європу. Тому постало питання створення своєї розвідки.

Про це у розмові із керівницею Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн прохопився 12-й президент Фінляндської республіки Саулі Нійністьо. Колишній голова держави настійливо радить створити орган розвідки для протидії зовнішнім загрозам, перш за все з боку РФ.

ЄС має поступово створити власну повноцінну розвідувальну службу, щоби краще протистояти азійським суперникам (автократіям і диктатурам), рішучіше реагувати на шпигунство у межах своїх кордонів. До тепер подібна структура наявна лише у Північноатлантичного альянсу.

Очікується, що нова розвідувальна служба збиратиме власні дані про погрози, що виходять із-за меж ЄС і спрямовані проти блоку у цілому. Мета — уникнути дублювання з національними агентствами та допомогти протистояти шпигунству, спрямованому на інститути ЄС.

Наразі відомо, що Урсула фон дер Ляйєн доручила Саулі Нійністьо підготувати документальні рекомендації щодо підвищення готовності протистояти можливим кризам. Очікується, що експрезидент Фінляндії викладе свої висновки до кінця поточного місяця, але проєкт ще може бути змінений.

Зі слів наближених до пана Нійністьо джерел, майбутній документ — лише частина зусиль блоку щодо підвищення готовності до оборони та безпеки в умовах зростання набору ризиків, включаючи дії РФ на сході ЄС. Окремо враховано потенційний вплив конфліктів на Близькому Сході та побоювання із приводу наполегливого зростання КНР в Азійсько-тихоокеанському регіоні.

Брюссель також став більше побоюватися нових гібридних загроз, як от хвилі нелегальних мігрантів, котрих Кремль свідомо спрямовує до ЄС для дестабілізації ситуації у країнах блоку. Тому закриття прикордонних пунктів у тій таки Фінляндії — один із засобів стримування агресора.

Зараз ЄС не має власної розвідувальної служби, тож чиновники аналізують загальнодоступні джерела та інформацію, отриману від держав-членів. Це обмежує можливості інститутів ЄС щодо виявлення потенційних загроз та реагування на них, вважає Урсула фон дер Ляєн.

Рівночасно Саулі Нійністьо пропонує розширити мандат Розвідувального та ситуаційного центру ЄС, включивши до нього збір розвідданих, а також залучити для цього дипломатичні делегації ЄС. Передбачається, що ініціатива створення нової спецслужби, швидше за все, викличе суперечки всередині блоку з огляду на побоювання лідерів Польщі, Словаччини, Угорщини з приводу централізації влади у Брюсселі.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», тоталітарний азійський трикутник прагне крові всіх європейців, не лише українців. Їхньою ідеологічною платформою внутрішньої та зовнішньої політики є гібридизовані різновиди класичних тоталітарних політичних релігій XX століття.

Читайте також:
Політика
Усі нещодавні заяви Дональда Трампа щодо Ґренландії та Канади покликані збудити приспану Європу. Америка знову хоче бути наддержавою.
14 січня, 12:35
Світ
У зв'язку з цим наразі для них життєво важлива перемога України над росією.
25.12.2024, 18:08
Світ
Кремлівський бункерний дід, звісно ж, вичікує слушної нагоди, щоби спровокувати Захід на конфлікт. Однак першим не завдаватиме удару.
12.12.2024, 12:37
Світ
Вперше країни-учасниці блоку отримують фінансову підтримку у рамках проєкту із загальних військових закупівель. Краще пізно, ніж ніколи.
17.11.2024, 14:03
Війна
Це прохання ґрунтується на бажанні Польщі використовувати свої засоби ППО також над українським повітряним простором.
30.10.2024, 17:25
Світ
Європа з Америкою мусять нарешті зруйнувати стіну обмежень, яку звели навколо України. Якщо Київ програє Москві, постраждає весь континент.
08.10.2024, 12:35