Єврокомісія може запровадити санкції проти Польщі через ембарго на українське зерно

ЕКОНОМІКА
19.08.2023, 19:52
Єврокомісія може запровадити санкції проти Польщі через ембарго на українське зерно

Брюссель і Варшава не дійдуть згоди з приводу транзиту агропродукції з України так званим польським коридором до портів Балтійського моря.

У зв'язку з цим Європейська комісія готується запровадити низку обмежень проти нашого західного сусіда, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання " RMF FM".

Як вдалося з'ясувати, переважна більшість країн-учасниць Європейського союзу не підтримує продовження після 15 вересня ембарго на імпорт українського зерна.

У зв'язку з цим, якщо чинний польський уряд все ж таки продовжить односторонні кроки проти транзиту нашої агропродукції, деякі члени ЄС готові вдатися до контрзаходів.

Єврокомісія на чолі з Урсулою фон дер Ляєн вважає, що одностороннє продовження Польщею ембарго на українське зерно є порушенням європейського права, а тому Варшаві загрожують штрафні санкції.

Водночас неназвані чиновники з Брюсселя наголосили, «застосування дипломатичного тиску на польський уряд, як вимушений крок, передбачає доволі тривалу бюрократичну процедуру».

Станом на тепер Німеччина спільно з 20 державами-учасницями Євросоюзу допускають накладання санкційного пакета на уряд у Варшаві, якщо ембарго не скасують після 15.XI.

Між тим, як раніше вже інформувала медіаагенція "Останній Бастіон", Польща з Угорщиною, а за ними Болгарія зі Словаччиною відмовили у дозволі на транзит українському хлібові.

Читайте також:
Світ
Європейський парламент обрав Урсулу фон дер Ляєн президенткою Європейської комісії. Це другий термін для неї на посаді голови Єврокомісії.
вчора, 16:01
Опінії
Щоби що? Щоб легітимізувати головування московії і незаконно захоплене місце в РБ?
09 липня, 11:09
Світ
Перші дії нового уряду у Лондоні: допомога Україні й збільшення оборонних видатків до 2,5% ВВП. Кір Стармер не порушить обіцянки Ріші Сунака
09 липня, 07:10
Світ
Він міг стати прем’єр-міністром Франції
08 липня, 17:28
Опінії
Світ міняється, треба щось робити; наші вороги нас випереджають у пристосуванні.
08 липня, 15:56
Світ
Військові хунти Малі, Ніґера і Буркіна-Фасо підписали хартію про спільний оборонний союз. Вони утворили «Конфедерацію держав Сахеля».
08 липня, 12:27