Єврокомісія повідомила український уряд про наслідки зменшення повноважень НАБУ

ПОЛІТИКА
23 липня, 18:26
Єврокомісія повідомила український уряд про наслідки зменшення повноважень НАБУ

Цей крок матиме серйозні наслідки для всього переговорного процесу щодо вступу України до ЄС.

На цей час офіційне визнання відкату у «кандидатських реформах» з боку ЄС звучало лише щодо Сакартвело.

У відповідь на антидемократичний поворот у Тбілісі Брюссель заморозив взаємодію із Сакартвело у процесі вступу. Також Марта Кос нагадала про такий наслідок.

«Європейській правді» стало відомо про зміст переговорів єврокомісарки з питань розширення ЄС Марти Кос із новим віцепрем’єром з євроінтеграції Тарасом Качкою щодо скорочення повноважень антикорупційних органів.

22 липня Кос повідомила українському колезі, що Єврокомісія тверда у своїх висновках щодо закону № 12414: він не лише перешкоджає незалежності Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), але й суперечить зобов’язанням, визначеним у Дорожніх картах, про які Київ і Брюссель домовилися в межах підготовки до переговорів.

За словами Кос, Євросоюз також розглядає ухвалення цього закону «як відкат у виконанні семи рекомендацій ЄК, які були умовою кандидатського статусу України».

На цей час офіційне визнання відкату у «кандидатських реформах» з боку ЄС звучало лише щодо Сакартвело. У відповідь на антидемократичний розворот у Тбілісі Брюссель заморозив взаємодію із Сакартвело у процесі вступу.

Тож Марта Кос нагадала Качці про такий наслідок.

«Цей крок матиме серйозні наслідки для всього переговорного процесу щодо вступу України до ЄС. Уже зараз держави-члени висловлюють зауваження, що правильним кроком було не поспішати з відкриттям кластера 1», – повідомила вона.

Усі інші співрозмовники у ЄС, з якими «ЄвроПравда» спілкувалася ще до підписання закону, доходять до того ж висновку: у разі якщо Володимир Зеленський підпише закон (що він уже зробив), це означатиме заморожування процесу вступу України до ЄС.

Можливо, скринінг останнього кластера і буде завершений, але відкриття змістовних переговорів про вступ – неможливе.

Міністерство закордонних справ Швеції відреагувало на обмеження незалежності антикорупційних органів — Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) — в Україні.

Про це зовнішньополітичне відомство країни повідомило у соцмережі «Х».

У МЗС Швеції заявили, що закон, ухвалений в Україні вчора, «викликає серйозну стурбованість щодо незалежності антикорупційних інститутів України».

«За останнє десятиліття Україна досягла значного прогресу в боротьбі з корупцією, і надзвичайно важливо не відступати від обраного курсу», — підкреслили у МЗС країни.

У Швеції запевнили, що країна залишається надійним партнером України у проведенні реформ.

Автор : Валерій Гонтар
Читайте також:
Політика
Угорщина, Польща, Словаччина, Болгарія та Румунія закликали Європейський Союз переглянути угоду з Україною про правила торгівлі.
15 липня, 06:10
Світ
FT дізналося, що готує Брюссель
05 липня, 15:05
Політика
Єврокомісія представить стратегію заміщення російських енергоносіїв — Reuters.
15 квітня, 11:36
Політика
Мають допомогти українські сховища.
21 березня, 17:03
Політика
В ЄС вважають, що активи мають залишатися знерухомленими.
20 березня, 18:27