Європа тисне на США щодо розширення дозволу для України бити по території росії — Politico

ВІЙНА
15.06.2024, 20:33
Європа тисне на США щодо розширення дозволу для України бити по території росії — Politico

Байден заявив, що не планує змінювати свою політику.

Європейські союзники посилюють тиск на адміністрацію Байдена з метою подальшого послаблення обмежень на використання Україною американської зброї для завдання ударів по території росії, стверджуючи, що існуючі обмеження шкодять здатності Києва до самооборони.

Публічно адміністрація президента США заявляє, що не змінила своєї політики, яка наразі обмежує використання наданої США зброї на території України та в регіоні, розташованому по той бік кордону від Харкова.

Але американські чиновники визнають, що в різні моменти війни Вашингтон неохоче давав Україні те, що вона хотіла, і лише в останню хвилину поступався, зазначає Politico.

Обговорення відбуваються цього тижня в Брюсселі, де керівники оборонних відомств з усього світу зібралися 13 червня на засідання Контактної групи з питань оборони України й 14 червня на зустріч міністрів оборони країн-членів НАТО.

«Якщо Байден поступиться, це стане останнім прикладом зміщення червоних ліній Білого дому щодо конфлікту в Україні, коли США відмовляються надавати більш сучасне озброєння — спочатку ракети HIMARS, потім системи протиракетної оборони Patriot, потім винищувачі F-16 — перед тим, як змінити свою позицію», — пише Politico.

Відповідаючи на запитання про це 13 червня в Італії, президент США сказав, що не планує змінювати свою політику.

«Що стосується далекобійних озброєнь вглиб росії, то ми не змінили нашої позиції з цього приводу», — повідомив Байден.

Американські високопосадовці також публічно наполягають на тому, що політика США щодо обмежень не зазнала подальших змін. Міністр оборони США Ллойд Остін підкреслив, що дозвіл Україні завдавати ударів по російській території був вузькою зміною, призначеною лише для Харківської області.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Політика
За її словами, питання репараційної позики стане головною темою на найближчому засіданні Європейської Ради.
вчора, 16:55
Політика
Він писав путіну кілька тижнів тому і запитав, чи відреагує москва, якщо ЄС забере заморожені активи Центрального банку рф.
вчора, 15:40
Новини
Італія, Болгарія, Мальта і Чехія приєдналися до групи країн, що висловили незгоду з наміром ЄС щодо виплати репараційного кредиту.
вчора, 10:19
Політика
На думку голови апарату Білого дому Сьюзі Вайлз, він переконаний, що путін у підсумку хоче окупувати всю Україну.
вчора, 09:23
Політика
Або як поставити Зеленськими Україну на коліна, а потім вити з неї вірьовки.
16 грудня, 21:15
Війна
Переговори були зосереджені на гарантіях безпеки, які США та європейські країни могли б надати Києву в межах майбутньої угоди.
16 грудня, 19:35