Європейська аристократія versus українське лицарство у XVIII сторіччі

ІСТОРІЯ
01 липня, 19:21
Європейська аристократія versus українське лицарство у XVIII сторіччі
Фото: Facebook

У 1771-1774 роках наших козаків в Європі порівнювали на аби з ким, а саме з лицарями Мальтійського ордену, відомих як госпітальєри.

Пошуки в архівах привели до надзвичайно цікавого відкриття про козаків. Уявлення про них того часу, які сміливіші за всі сучасні українські.

Це черговий раз доводить, що лицарський Козацький стан досі належним чином не оцінюємо. Ми, українці, не надаємо того значення, якого в Європі надавали й надають своїм лицарям.

«Запорожців і донині порівнюють із Мальтійськими лицарями, але ж, я сподіваюсь, що в подальшому їх буде визнано вище від цих паньків тому, що Запорожці дбають самі про своє утримання, не буваючи нікому в тягар, тоді як лицарі без сорому живуть вже довший час, нічого не роблячи, й нічого не зробивши для добробуту якоїсь держави.

Вони померли б з голоду, якби князі не залишили їм командування, яке орден придбав зовсім для інших потреб, ніж добре годувати комендантів й існувати для їх персонального задоволення. Запорожці спираються тільки на свою вдачу, бувають завше добре озброєні. Їхні міста мають тільки поганенькі фортеці, і, не дивлячись на це, турки не мають над ними успіхів.

Запорожці б'ють турків без жодної обіцянки це робити, а мальтійські лицарі, що згідно з їхнім уставом, тільки й повинні б цим займатись, тільки дивуються на те, що повинні б самі робити. Треба сподіватись, що дадуть таки цим хоробрим козакам лицарство, хрести або інші відзнаки, на котрі нині всі так щедрі».

Вищенаведені цитати зі 155-ї сторінки 16-го тому "Magazin für die neue Historie und Geographie" (Журнал нової історії та географії) (всього 23 томи). Видання містить матеріали про населення, державний устрій, зовнішню і внутрішню політику європейських країн.

Цей історико-географічний журнал переважно німецькою мовою з 1767 році у Гамбурзі (а в 1772-1788 роках у Галле) видавав Бюшінґ Антон Фрідрих (1724-1793,). Він – географ, історик, статистик, бібліограф, педагог, видавець.

Тож пам'ятаймо, шануймо і прославляймо нашу героїчну минувшину! Адже українські козаки – це саме ті лицарі святого хреста, які створили власний лицарський орден на теренах Східної Європи під назвою Військо Запорозьке Низове.

Європейська аристократія versus українське лицарство у XVIII сторіччі_1
Європейська аристократія versus українське лицарство у XVIII сторіччі_3
Автор : Ігор Полуектов
Читайте також:
Культура
Україна – не малоросійський придаток Московії, а самодостатня країна з давньою історією, традиціями, славетним минулим і великими людьми.
07 серпня, 20:45
Історія
Колись тут жили давні греки, а у ХІІІ столітті недовгий час існувала італійська колонія Порто-Пізано.
вчора, 20:34
Історія
Корибут-Вишневецькі – давній український (руський) аристократичний рід, у витоках якого знаходяться Рюриковичі та Гедиміновичі.
12 серпня, 20:34
Історія
Вранці 9 серпня 1945 року американські літаки скинули атомну бомбу "Fat Man" на японське місто Наґасакі.
09 серпня, 17:01
Історія
6 серпня 1996 року невеликий підрозділ чеченської армії (всього 850 вояків) увійшов у Джохар (Грозний) – росіянам влаштували пекло.
06 серпня, 20:34