Євротрейдери зберігатимуть газ у підземних сховищах України

ЕКОНОМІКА
08.08.2023, 18:15
Євротрейдери зберігатимуть газ у підземних сховищах України
Фото: Reuters

Попри повномасштабну війну і беззупинні бойові дії європейські торговці блакитним паливом активно користуються послугами українських сховищ.

Такі відомості із посиланням на власні джерела оприлюднило впливове міжнародне видання "Reuters", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

З'ясувалося, що європейським газовим трейдерам припали до душі нижчі ціни та водночас наявні великі потужності України, яка 10-й рік відбиває російську воєнну агресію.

Ще з весни минулого року Європейська комісія прагнула отримати великі обсяги зберігання блакитного палива, аби компенсувати скорочення російського постачання, особливо під час пікового попиту узимку.

Наразі ж очікується, що уряд Євросоюзу досягне мети заповнити свої сховища на 90% до 1 листопада, хоча за словами трейдерів, є певна комерційна логіка зберігання саме на території України.

Ринкова ціна газу із постачаннями у вересні  2023 року становитиме не більше  €30 за 1 МВт/год порівняно з форвардними цінами на перший квартал наступного 2024 року у €49.

Своєю чергою, у пресслужбі НАК "Нафтогаз України" повідомили, що «іноземні клієнти можуть використовувати понад 10 мільярдів кубометрів сховищ країни обсягом близько 30 мільярдів кубометрів, переважно на Заході країни; тобто, далеко від лінії фронту».

Між тим, як уже повідомляв "Останній Бастіон", надлишок природного газу у світі веде до істотного зниження рівня цін, на що РФ ніяк не може вплинути.

Читайте також:
Економіка
Для початку - військовий збір для ФОПів.
08 березня, 15:01
Економіка
Таким робом, компанії намагаються боротися зі зростанням цін на какао-боби. Водночас площі вирощування скоротилися через кліматичні зміни.
04 березня, 14:54
Економіка
Провідний виробник російських вантажівок невдовзі лишиться на самоті із санкціями. Звісно, якщо китайці з індусами не підкинуть підшипників.
16 лютого, 13:43
Економіка
Знадобилося 12 років, щоби американський техногігант зумів обігнати конкурентів у виробництві. Друге місце на ринку смартфонів за Samsung.
19 січня, 12:31
Економіка
Вартість американського технологічного гіганта на сьогодні становить становила $2 трильйони 903 мільярди. Це справжній світовий рекорд!
14 січня, 07:59
Економіка
Чиновники з політиками заховалися за новий скляний «берлінський мур» і не помічають проблем населення. Криза дедалі поглиблюється.
11 січня, 14:57