Юрій Вітренко запропонував працівникам Східного ГЗК «шукати щастя» на заробітках у Польщі

13.02.2021, 21:07
Юрій Вітренко запропонував працівникам Східного ГЗК «шукати щастя» на заробітках у Польщі

Єдине в Україні промислове підприємство, що займається видобутком урану, можуть закрити через збитковість.

Про це на нараді з питань виконання умов довгострокового договору між ДП НАЕК "Енергоатом" і ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" заявив виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко.

Запис розмови урядового "реформатора" з трудовим колективом Східного ГЗК вже виклали на одному з вітчизняних Telegram-каналів.

Цитуючи відомого англійського економіста Адама Сміта, Вітренко прямо сказав працівникам, що їх підприємство потрібно закрити, а звільнені робочі руки спрямувати на польський ринок праці.

«Ті цифри, які я бачу з приводу діяльності вашого комбінату, то його слід ліквідувати, щоб Україні краще жилося. Ви теж українці, тому маєте розуміти той стан справ, що склався. Якщо у вас є інша точка зору, то вона має спиратися на реальні цифри. Обґрунтуйте мені економічно, чому вас не слід закрити?», – заявив в.о. міністра Вітренко. 

Представників Східного ГЗК вразили слова урядовця, який фактично змушує їх звільнятися не шукаючи альтернативних шляхів для вирішення проблемної ситуації.

Слід зауважити, що комбінат входить у десятку найбільших виробників урану (2%) і забезпечує 40% потреб вітчизняних АЕС в урані, але при цьому його працівники майже рік не отримують належну заробітну плату.

Державна влада, уособлена Вітренком, фактично прирікає промисловий гігант на знищення, адже західним партнерам України не потрібен такий конкурент, як Східний ГЗК.

Наразі відомо, що після обрання президентом Джозефа Байдена посадовці США зацікавилися постачанням ядерного палива з заводу у шведському місті Вестерос.

Своєю чергою, для вітчизняних олігархів комбінат був і лишається виключно об'єктом вибудовування тіньових схем із метою заробітку.

«Щоби бути багатими як нація, нам потрібно розуміти, що якщо десь простіше і дешевше вирощувати банани, то вирощувати їх потрібно не в Україні. Якщо десь простіше і дешевше добувати урановий концентрат, для того, щоб Україна була багатою, добувати його потрібно не в Україні. Це опубліковано в книзі Адама Сміта, яка з'явилася, не знаю... 200 років тому. Це біблія економіста», – заявив в.о. міністра енергетики.

Утім в офіційних підсумках наради, викладеної на сайті "Металургпром", про пропозицію Вітренка закрити Східний ГЗК ані слова; наказано подати план забезпечення конкурентоспроможності підприємства, а також проаналізувати можливість приєднання ГЗК до "Енергоатому". 

Швидше за все тепер доля Східного ГЗК буде такою ж, як і у "Мотор Січі": комбінат рано чи пізно доведуть до банкрутства і закриють, аби забезпечити збут продукції тих же шведів і американців, котрі давно перестали цитувати Сміта, а навчилися виховувати власні кваліфіковані кадри, котрі живуть згідно з його заповітами.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", голова Кабінету міністрів Денис Шмигаль продовжує брудні справи свого колишнього боса Ріната Ахметова, створивши власну корупційну схему в енергетиці.

Читайте також:
Опінії
Росія різко скоротила постачання газу до Європейського союзу. Ціни на блакитне паливо нині знову захмарні.
21 червня, 19:23
Опінії
Де Владіміру Путіну все ж зберегли обличчя – так це на ринку газу. Зберегли так, що нíде крани перекривати, поки що...
02 червня, 17:09
Економіка
Київ має власний важіль впливу на Будапешт, який тижнями блокує запровадження енергетичного ембарго проти російської федерації.
27 травня, 07:01
Світ
Німеччина домовилася із Катаром про постачання зрідженого газу
20 травня, 19:55
Економіка
У спільній декларації країни Північного моря заявляють про намір стати «зеленою електростанцією Європи».
19 травня, 13:55
Життя
12 тисяч великих сонячних панелей розміром як 4 футбольні поля розташували посеред водосховища Алкева у Портуґалії.
10 травня, 07:09