З другої спроби Верховна рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про військову поліцію

ПОЛІТИКА
19 червня, 15:35
З другої спроби Верховна рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про військову поліцію

Рішення про створення військової поліції у першому читанні підтримали 247 депутатів.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №6569-д про військову поліцію.

Про це повідомила народна депутатка Ірина Геращенко.

За відповідний законопроєкт проголосували 247 народних обранців.

Військову поліцію пропонується створити як військове формування з правоохоронними функціями, що матиме завданням забезпечення правопорядку і військової дисципліни. Цей законопроєкт зареєстрували народні депутати від монобільшості та групи «Довіра».

Крім того, Геращенко назвала створення військової поліції «ще одним репресивним органом». 

«При цьому, що в Україні немає військових судів і військової прокуратури, військова поліція буде ще одним репресивним органом проти самих військовослужбовців і поліцейських», – написала Геращенко.


5 червня законопроєкт про Військову поліцію було знято з парламентського розгляду «через відсутність загальної картини військової юстиції».

Нагадаємо, голова Правоохоронного комітету Верховної Ради Сергій Іонушас ініціював створення в Україні Військової поліції. Відповідний законопроєкт №6569-д було зареєстровано в парламенті 31 травня.

Військовим поліцейським парламент планував надати право проникати у житло «порушників» законодавства (такими юридично можуть вважати і ухилянтів) та надати право платити гроші фізичним особам за допомогу у розкритті злочинів.

Крім пункту про проникнення у житло, законопроєктом пропонується запровадити створення партизанської «мережі», яка б за гроші повідомляла правоохоронцям про тих військовозобов’язаних, які порушили законодавство.

Стаття 9 законопроєкту про військову поліцію містить таку норму, на яку мають право ці правоохоронці:

«Здійснювати співробітництво з фізичними особами, у тому числі на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин, матеріально та морально заохочувати осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні, припиненні кримінальних правопорушень».

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Світ
Попередні періоди надлишкових потужностей у комуністичному Китаї призвели до втрати робочих місць американців. А ще, до закриття низки фірм.
12 липня, 19:22
Опінії
Процес відбудеться у закритому режимі. Тобто без допуску родичів, представників громадськості та преси.
09 липня, 16:05
Опінії
Відповідь на поставлене питання рівночасно складна й очевидна. Ба більше: вона глибока і комплексна, тому просто не буде.
02 липня, 07:13
Опінії
У суді відкрилися ворота пекла – в них ми побачили москву…
21 червня, 16:04
Позиція
Україна здригається від проявів діяльності нелегітимного і його регента.
20 червня, 10:42
Економіка
Задля подальшої ескалації конфлікту Пекін робить ставку на комуністичний протекціонізм. Водночас не забувають китайці й про виснаження РФ.
13 червня, 06:10