За лаштунками дипломати гальмують прагнення України до ЄС

СВІТ
04 лютого, 15:05
Вищі лідери ЄС зустрілися з президентом України Володимиром Зеленським у Києві в п’ятницю, але блок все ще далекий від надання членства його країні.
Вищі лідери ЄС зустрілися з президентом України Володимиром Зеленським у Києві в п’ятницю, але блок все ще далекий від надання членства його країні.

"Прогрес" чи все-таки "зусилля"?

Дебати серед дипломатів щодо підтримки заявки України на членство в Європейському Союзі цього тижня звелися до одного слова: «прогрес».

Посли столиць ЄС, які збираються в Брюсселі, щоб підготуватися до візиту вищих посадовців до Києва, не погодилися щодо формулювання остаточної заяви, причому кілька дипломатів наполягали на тому, щоб слово «прогрес» було замінено на «зусилля» — і відмовлялися зрушити з місця.

За лаштунками дипломати гальмують прагнення України до ЄС_1

Епізод, розказаний чотирма дипломатами та офіційними особами, які брали участь у зустрічах і говорили анонімно, оскільки вони не мали права ділитися деталями конфіденційних дискусій із ЗМІ, демонструє дилему, що стоїть перед блоком, оскільки Україна наполягає на швидкому членстві: як даруйте надію на краще майбутнє, не даючи фальшивих обіцянок.

Зрештою знадобилося дві зустрічі, щоб узгодити прийнятне формулювання, і «зусилля» перемогли: «ЄС визнав значні зусилля, які Україна продемонструвала в останні місяці для досягнення цілей, що лежать в основі її статусу кандидата на членство в ЄС», остаточний проєкт Читайте заяву ЄС, яка має бути оприлюднена після завершення київського саміту та ознайомлена з The New York Times (Не всі зусилля дають прогрес, тому в даній ситуації дипломати ЄС цілком правомірно відштовхується не від війни, а від внутрішнього стану країни, як живого організму, дипломати такого рівня не вірять в боротьбу з корупцією яка являє собою 30 хвилинні обшуки початі за тиждень до приїзду дипломатів. Можна називати свій шлях як завгодно, а важлива лише кінцева мета - Ред. Останній Бастіон).

Урсула фон дер Ляйєн, президент Європейської комісії, виконавчої гілки блоку, і Шарль Мішель з Європейської ради, який очолює групу з 27 лідерів ЄС, обидва активно підтримують заявку України на членство в ЄС. Але багато представників у блоці хотіли переконатися, що меседж був чітким: Україна не потрапить швидко до Європейського Союзу.

Україна стала кандидатом на членство в червні, але їй ще потрібно подолати багато перешкод, і процес, як правило, тривалий. Країна далека від приєднання до блоку з точки зору своєї економіки, інституцій та інфраструктури.

Але постає ще одна гостра проблема: ЄС далекий від готовності прийняти Україну до своїх лав. 27 країн-членів повинні платити за будь-які дані обіцянки та продавати їх місцевим електоратам.

Маючи понад 40 мільйонів населення, Україна, швидше за все, стане четвертою за чисельністю членом блоку після вступу після Німеччини, Франції та Італії. Це змістило б центр тяжіння блоку далі на схід і змінило б процеси прийняття рішень.

Це потребуватиме мільярдів додаткової допомоги для відновлення після війни та поглине величезні суми спільного фінансування, перетворивши навіть деяких бідніших членів блоку на донорів України.

Небагато столиць ЄС сьогодні готові споглядати таке майбутнє. Один дипломат сказав, що зосередження на написанні заяв ЄС для зустрічей у Києві в п’ятницю було зосереджено на бажанні бути справедливим, щоб не «обіцяти надмірно та не виконувати».

Проте пані фон дер Ляєн протистояла тиску виключити слово «прогрес» зі свого українського словника.

«Ви продовжуєте досягати разючих успіхів у виконанні семи кроків висновку Комісії», — сказала вона пану Зеленському в четвер, маючи на увазі найближчі цілі щодо капітальних ремонтів, спрямованих на виконання вимог щодо вступу до ЄС.
В окремій промові у четвер пані фон дер Ляєн повторила в образних словах, що Україна належить до Європейського Союзу.

«Європа з вами стільки, скільки потрібно — до того дня, коли український прапор підніметься там, де йому місце: у Брюсселі, у серці Європейського Союзу».

Автор: Матіна Стівіс -Гріднеф, - The New York Times

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також:
Світ
Токаєв більше не зважає на думку Кремля.
вчора, 10:20
Світ
Пропозиції щодо тимчасового фінансування американського уряду ще має підтримати Сенат.
вчора, 06:50
Новини
Громадським діячам легше достукатися аж до Білого Дому, ніж до ОП на Банковій.
26 вересня, 14:39
Світ
Державницька мудрість полягатиме в швидкій адаптації до реалій.
25 вересня, 12:35
Політика
Якби на Банковій не крали і мали мозги, то з першого дня створили міжпарламентську комісію по контролю над витратами
25 вересня, 09:31
Світ
Допомогу обсягом 300 мільйонів доларів для України включено до проектів законів про бюджетні асигнування.
25 вересня, 06:42