Забруднене повітря і шум у дитинстві збільшують ризик розвитку ментальних проблем

02 червня, 07:51
Забруднене повітря і шум у дитинстві збільшують ризик розвитку ментальних проблем
Фото: JAMA Network

У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.

Про результати свого кількамісячного експерименту на шпальтах галузевого видання JAMA Network повідомили британські науковці. З'ясувалося, що вдихання забрудненого повітря змалечку підвищує ризик розвитку психічних девіацій у майбутньому, а шум впливає на рівень тривожності.

Лонгітюдне когортне дослідження показало, як хвороби з'являються безпосередньо під час вагітності та у дитячому віці (до так званого пубертатного періоду). Дві третини людей у ​​всьому світі, які страждають на психічні розлади й починають скаржитися лікарям до настання 25 років.

«Виявлення чинників ризику у ранньому віці залишається важливим завданням при розробці профілактичних заходів і покращенні траєкторій психічного здоров'я впродовж усього життя. Ми відстежували ризик виникнення патологій (субклінічні галюцинації та марення, депресії та тривоги). Більша частина учасників мали обтяжену спадковість психічних захворювань, спричинених вдиханням загазованого кисню та надміром шумових ефектів», — повідомили медики.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», накопиченням жиру у мозку провокує хворобу Альцгеймера. Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання.

Читайте також:
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
Внутрішньо людські жирні кислоти причетні до етіології депресивних розладів. Однак вживання ω-3 допомагає стабілізувати психічний стан.
31 травня, 06:07
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17
Життя
Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.
13 березня, 07:10