Загибель нафтової наддержави

ВІЙНА
02 вересня, 13:47
Загибель нафтової наддержави
Фото: Останній Бастіон

Днями сталася ніби пересічна, але насправді дуже знакова подія. Росстат засекретив інформацію про обсяги виробництва нафтопродуктів у РФ.

Відповідне рішення було спущено безпосередньо від прем'єр-міністра Міхаіла Мішустіна, який звітує не путіну, а своєму безпосередньому начальству у Пекіні. Тепер росіяни не зможуть дізнатися, скільки у країні виробляється дизельного пального, топкового мазуту, зрідженого пропану і бутану.

В уряді держави-загарбника цей захід пояснюють «турботою про кінцевого споживача», якому зовсім нема чого боятися, а отже і знати про: стан перероблювання у РФ, походження нафтопродуктів, що заливаються в транспорт і використовуються для інших потреб. Нібито відсутність даних не чинитиме негативного тиску на ринок дорівнює відсутності штучного ажіотажу.

У контексті порушеної теми одразу виникають суттєві побоювання — у питаннях втаємничування, на кшталт практики НКВД-КГБ, кремлівським бункерним щурам немає рівних. Вони вміють приховувати за сповиваною секретами найболючіші теми, як-то:

  • кількість утилізованих окупантів на фронті;
  • масштаби бюджетних витрат на війну;
  • корупція, що супроводжує вторгнення в Україну від 2014 року;
  • не кажучи вже про банальне фальсифікування історичного минулого.

Кожен з озвучених аспектів несе колосальні та страшні дані, які Мішустін не хотів би розлютити путіна, тому відомості отримує товариш Сі Цзіньпін. Зокрема, за час повномасштабного вторгнення в Україну (після 24.II.2022) втрачено 615 тисяч особового складу збройних сил країни-агресора.

Погодьтеся, навіть для багатолюдної країни-бензоколонки це жахлива цифра, хоча за словами путіна на фронті перебувало станом на грудень 2023 року 617 тисяч окупантів. Маємо їхнє цілковите обнулення шляхом удобрювання українського чорнозему.

Не менш разючим є фінансові витрати на війну, які вже перевалили за $250 мільярдів — це неповні дані, зібрані по крихтах, і навіть зазначена сума становить понад 20% бюджету РФ. Небачене безумство, просто спалювання майбутнього країни хтонічному молоху болотяного Залісся.

Водночас під арешт потрапив уже четвертий генерал із команди оленяра шойгу: ексзаступник міністра Павєл Попов за попередніми даними завдяки схемам шахрайства вкрав $5 мільйонів. Нібито сума смішна за мірками тамтешніх казнокрадів, але з огляду на те, що у різних родах армії РФ служать до 900 генералів, то масштаби пограбування обраховуються десятками мільярдів доларів США!

Фактично, будь-якого російського носія великих зірок на погонах можна спокійно відправляти за ґрати й саджати там на пляшку. Було б бажання й зацікавлення ФСБ, яка має намір щонайменше перерозподілити награбоване у своїх інтересах.

Але повернімося до нафтової теми: причиною таємничості є збитки, завдані ударами українськими безпілотниками по ворожих НПЗ та нафтосховищах. Реакція Києва цілком обґрунтована, адже починаючи від вересня 2022 року Москва не припиняє свій енергетичний терор, об'єкти енергетичної сфери, що відповідно горять, у різних точках європейської частини РФ — прямий наслідок її ж агресії.

Лише пожежа на нафтобазі у Пролетарську Ростовської області народної республіки знищила понад 100 000 кубічних метрів дизпалива, сама пожежа стала найбільшою з часу початку ударів відплати з українського боку. Точні масштаби наслідків займання нафтопродуктів у регіоні невідомі, але, ймовірно, вони злякали Мішустіна, який вирішив засекретити інформацію.

У моменті все не виглядає катастрофічно, ймовірно, частину дефіциту нафтопродуктів закриють за допомогою постачання з... Азербайджану та країн Середньої Азії (Казахстан і Узбекистан). А ось на стратегічному рівні РФ стоїть на порозі втрати статусу «енергетичної наддержави».

За оцінками експертів інституту енергетичних досліджень російської академії наук — РФ, втративши доступ до західних технологій та ключових ринків збуту сировини, у найближчі 25 років не дорахується 40% паливного експорту. Доходи ж від цього скоротяться у 2,8 раза.

Щобільше, якщо наприкінці 2010-х років експорт вуглеводнів формував близько третини російського ВВП, то у найближче десятиліття внесок теплоенергетичних підприємств у ВВП країни зменшиться вп'ятеро! Виправити ситуацію могли б зовнішні інвестиції в енергоринок, але за умов санкцій вони просто виключені.

Таким робом, путін розв'язаною війною, на радість Ірану та арабському світу, просто викидає РФ із нафтової ліги. Незабаром країна сама сяде на голку нафтового імпорту; принаймні, так виглядатиме прихована смерть колись ключової нафтової наддержави.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, що російські окупанти продовжують набивати кишені від продажу сахалінської нафти. Кремль і наближені до нього олігархи виснажують колишній японський острів.

Капотня, що входить у десятку найпотужнвших НПЗ РФ, забезпечує авіаційним пальним всі аеропорти Московської області
Капотня, що входить у десятку найпотужніших НПЗ РФ, забезпечує авіаційним пальним всі аеропорти Московської області
Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Політика
Російський проєкт Arctic LNG 2 скоротив видобуток на газових родовищах майже до нуля через західні санкції на експорт.
12 листопада, 15:36
Економіка
Ельвіра Набіулліна — один із найбільш технічних наших ворогів. Вона вмілий управлінець, завдяки якій економіка РФ досі у чималому плюсі.
06 листопада, 07:10
Політика
Муса Бажаєв залишався власником курорту Forte Village на Сардинії навіть через два місяці після запровадження санкцій.
23 жовтня, 15:35
Політика
У січні-вересні 2024 року Індія закупила 6,1 млн т енергетичного вугілля, що на 26% менше, ніж за аналогічний період 2023 року.
15 жовтня, 15:35
Економіка
Московська біржа найближчим часом вийде із складу акціонерів Казахстанської фондової біржі (KASE).
11 жовтня, 17:15
Економіка
Чиновники у Брюсселі сперечаються щодо подальшої долі «блакитного палива» країни-загарбника. Європа спробує зіскочити з газової голки.
02 жовтня, 12:38